Son Konu

Emine Erdoğan 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görüldü!

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
emine_erdogan_iklim_ve_kalkinma_liderlik_odulune_layik_goruldu_1658490660_665.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan sıfır atık projesi kapsamında Dünya Bankası tarafından dünyada bir ilk olarak 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sıfır atık projeleri kapsamında düzenlediği programlarla dünyada bir ilk yaşandı. Erdoğan, Dünya Bankası tarafından İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görüldü.

bt2Eh_1658490720_4322.jpg
Emine Erdoğan

"DOĞASEVERLERE ADIYORUM"

Sıfır atık ve sürdürülebilir etkinlikleri kapsamında sayısız projelere imza atan Emine Erdoğan'a Dünya Bankası tarafından dünyada bir ilk olarak verilen İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü hakkında sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

QiVeC_1658490732_6047.jpg
Emine Erdoğan Dünya Bankası tafafından ödüle layık görüldü

"2017 yılında hayata geçirdiğimiz #SıfırAtık projesi, Dünya Bankası tarafından dünyada bir ilk olarak "İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü"ne layık görüldü. Bu ödülü, çocuklarımızın adil bir geleceğe kavuşması için tek yürek olmuş tüm doğaseverlere adıyorum.  @WorldBankTurkey"

eXGVm_1658490738_9197.jpg
Dünya ortak evimiz

Ayrıca Erdoğan, "Yeşil dönüşüme yapılan her katkı, kalkınmanın da çözümü. Bu anlamda, ülkelere sağladığı finansman desteğiyle Dünya Bankası’nın küresel iklim eyleminde rolü büyük. #DünyaOrtakEvimiz şuuruyla ortaya koyduğumuz çevre projelerine ilgileri için kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini de kullandı.

XHZyP_1658490744_343.jpg
Emine Erdoğan iklim ve kalkınma liderlik ödülüne layık görüldü

Üst Alt