Son Konu

Epic Games Store Başarım Desteği Gelecek Hafta Sunulacak

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
epic-games-store-basarim-destegi-gelecek-hafta-sunulacak.jpg

Epic Games Store, sonlu sayıda oyunla başlayarak önümüzdeki hafta PC oyun istemcisine Muvaffakiyetim (Achievement) dayanağını büsbütün entegre edecek. Stüdyoların platforma basitçe muvaffakiyetim dayanağı eklemesi için geliştirici araçları da tıpkı vakitte piyasaya çıkıyor.

Tam muvaffakiyetim takviyesi alan birinci oyunlar ortasında Alan Wake Remastered, Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 ve öbürleri bulunuyor. Epic Games, “Geçen yıl boyunca Epic Başarımlar’ı hayata geçirmek için birtakım geliştirme ortaklarımızla yakın bir formda çalıştık. Bu araçları daha fazla geliştiriciye ulaştırmak için çalışıyoruz, bu nedenle bu yıl içinde en sevdiğiniz oyunlarda Epic başarımların ortaya çıktığını görmeyi bekleyebilirsiniz.” diyor.

epic-games-store-basarim-destegi-gelecek-hafta-sunulacak-2-640x360.jpg

Oyun geliştiricileri tarafından ele alınan başarımların erken bir sürümü bir yıl evvel Epic Games Store’da kullanıma sunulurken, yeni sistem daha düzgün takviye ve daha fazla bilhassa geliyor. “Geliştirici Başarımları” olarak isimlendirilen özellik, sorumlu stüdyolar yeni sisteme yükseltme yapmasa bile fonksiyonel kalacak.

Epic Başarımlar, Xbox yahut PlayStation muvaffakiyet izleme sistemlerine emsal halde, oyuncu profillerinde görünen XP ve sıralama öğelerini içerecek. Başarımların verdiği rütbeler ve XP’lerin dökümü ise şu formda:
  • Bronz = 5-45 DP
  • Gümüş = 50-95 DP
  • Altın = 100-200 XP
  • Platin = 250 DP
Kilitli, kilidi açılmış ve devam eden başarımları takip etmek için, özelliği destekleyen her oyun, mağaza ve müşteri kitaplığı kısımlarında ek detaylı sayfalar kazanıyor.

Bu ortada Epic Games Store geçtiğimiz hafta fiyatsız olarak Europa Universalis IV oyununu armağan etti. Hala vaktiniz varken bu oyunu kaçırmamanızı öneririz.

Üst Alt