Son Konu

Eş durumundan oğretmen atamaları 30 Aralıkta

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Eş durumundan oğretmen atamaları 30 Aralık
Oğretmenlerin eş durumu ataması yapılacak
2019 Aralık Oğretmenlerin Eş Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan acıklamada eş durumundan yapılan oğretmen atamalarının bu yıla mahsus 30 Aralık'ta yapılacağı kaydedildiMilli Eğitim Bakanlığının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 14092019 tarihli 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Gorevleri hakkındaki Kanun Hukmundeki Kararnamede personele ilişkin hukumlerden atamayla ilgili 37 maddede belirtildiği uzere bakanlıkca belirlenecek ozur grubuna bağlı yer değiştirmeler yaz tatillerinde yapılırhukmu uyarınca 20192019 eğitim oğretim yılından itibaren 2019 Eylul ayında atamalar gercekleştirilecektir

Ancak kanun hukmunde kararnamenin 2019'de yururluğe girmiş olmasından dolayı herhangi bir mağduriyete yol acmaması icin gerekli tedbirler alınmıştır Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında gorev yapan oğretmenlerimizden eş durumu ozru bulunanlardan; adaylık ve eşinin sigortalılık sureleri bakımından 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla gerekli şartları taşıyacak olanların, 2019 yılına mahsus olmak uzere sadece eş durumuna bağlı yer değiştirme başvurularının 1928 Aralık 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmasına, atama işleminin ise 30 Aralık 2019 tarihinde gercekleştirilmesine karar verilmiştir

Atananların ilişik kesme ve goreve başlama işlemleri 20 Ocak 2019 tarihinden itibaren başlayacak olup yarıyıl tatili icinde tamamlanacaktır

Eş ozur durumundan yer değiştirme talebinde bulunacak oğretmenlerimiz, Bakanlığımızın http:ikgmmebgovtr adresinde yayınlanacak olan Oğretmenlerin Eş Ozur Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu (Aralık2019) hukumleri cercevesinde başvuru yapmaları ve gelişmeleri takip etmeleri gerekmektedir

Üst Alt