Son Konu

Esra Hankulu'nun Ölümü: Baş Şüpheli Ümitcan Uygun'un İlk İfadesi Ortaya Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b17731fe4e872578b3c9d35cac4efd770f4031e4.jpg

Esra Hankulu'nun mevtinde baş kuşkulu olan Ümitcan Uygun'un polise verdiği tabir ortaya çıktı. Uygun, 25 yaşındaki Hankulu'nun kuşkulu vefatıyla ilgisi olmadığını savundu. Olayla ilgili 3 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in vefatıyla ilgili belgede da baş kuşkulu olan Uygun'un polis ifadesi ortaya çıktı.

Ümitcan Uygun, birinci sözünde Esra Hankulu ile yakın arkadaş olduğunu söyledi.

Konutunda kaldığını kabul etti

O gece Esra Hankulu'nun konutunda olduğunu doğrulayan Uygun, sabah meskenden çıkmadan Hankulu'nun sağlıklı ve uyanık olduğunu argüman etti.

"Esra'nın vefatıyla bir ilgim yok"

3 saat sonra meskendeki öteki bireylerin kendisini telefonla aradığını belirten Uygun,"Esra'nın nefes almadığını söylediler. Ben de ambulansı ve polisi aramalarını, bildikleri ne varsa yanlışsız formda anlatmalarını söyledim. Esra'nın vefatıyla bir ilgim yok" dedi.

Öbür şüphelilerin de tabiri alındı

Yalnızca Ümitcan Uygun'un değil başka şüpheliler Furkan G. ile Dilan C'nin de sözü alındı.

Furkan G. tabirinde Esra Hankulu'nun Ümitcan Uygun ile bir müddettir sevgili olduklarını ileri sürdü. Dilan C. ise Hankulu'nun öldüğünü haber verdikleri Uygun'un kendilerine "Bir problem olursa beni söylemeyin" dediğini argüman etti.

Esra Hankulu'nun vefatıyla ilgili gözaltına alınan Ümitcan Uygun'un da ortalarında bulunduğu 3 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

TRT

Üst Alt