Son Konu

Etsiz Kuru Fasulye

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
etsiz-kuru-fasulye.jpg

Etsiz Kuru Fasulye Tanımı İçin Malzemeler

• 2.5 su bardağı kuru fasulye
  • 1 çay kaşığı karbonat (Fasulyenin kabuklarının çıkmaması için)
  • 2 orta uzunluk kuru soğan (Daha lezzetli olması için)
  • 2 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı domates-biber salçası
  • 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı toz kırmızı biber
  • Yarım çay kaşığı karabiber
  • 1 tane kesme şeker (lezzet katar)
  • 3 yemek kaşığı domates konserve
  • Yoksa(1 adet orta uzunluk rendelenmiş domates)
  • 4 ılık çeşme suyu + 4 sıcak su (İlk suyu ile biraz haşlıyorum suyu döküyorum gaz yapmaması için,2. ci 4 su bardağı sıcak su ile haşlamaya devam ediyorum bu su ile fasulyemizi yapıyoruz özlü olması için.)

Etsiz Kuru Fasulye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. İlk olarak fasulyemizi güzelce yıkayıp süzmeye bırakalım (Ben akşamdan ıslatmıyorum çok daha hoş oluyor. )
  2. Not: Birinci suyu ile biraz haşlıyorum suyu döküyorum gaz yapmaması için, 2.  4 su bardağı sıcak su ile haşlamaya devam ediyorum bu su ile fasulyemizi yapıyoruz özlü olması için.
  3. Tencereye 4 su bardağı ılık suyu döküyorum, fasulyeyi ekleyip akabinde 1 çay kaşığı karbonat ekleyip haşlamaya bırakalım.
  4. 15 dk haşlanınca suyunu süzüyoruz.
  5. 4 su bardağı sıcak suyu döküp fasulyeleri ekleyip tekrar haşlamaya bırakalım.
  6. Soğan ve sarımsakları ince ve küp küp formunda doğrayalım.
  7. Tavaya alalım, zeytinyağı ekleyip, pembeleşinceye kadar pişirelim.
  8. Salçayı,toz biber ve domates konserve ekleyip, kavuralım.
  9. Fasulyeler yumuşamaya başladıysa küp şeker ekleyelim karıştıralım (Suyunu dökmeden fasulye suyu ile devam edeceğiz).
  10. Kavrulan soğan sosumuzu haşladığımız fasulye tenceresine dökelim,tuz ve karabiber ekleyip güzelce karıştıralım, orta ateşte kıvamına gelinceye kadar (koyulaşma yani özleşince) pişirip ocağı kapatalım, dinlendirelim. Şimdiden afiyet olsun
Etsiz Kuru Fasulye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt