Son Konu

Ev taşıma evresinde yapılması gerekenler nelerdir?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Yaz ayında en ziyade içerisinde olduğumuz uğraşılardan biri elbet taşınma durumudur. Pekala, meskene taşınırken hangi kurallara uyulması ve alınması gereken tedbirlerin neler olduğunu biliyor muydunuz? İşte, cevaplar...

Hane taşıma süreci çekişmeli olduğu kadar yorucu da olabiliyor. Hanenizi taşımadan evvel dikkat etmeniz gereken hususlar ilerideki ömür kalitenizi artırabilir. Bu nedenle bir konuttan bir meskene taşınırken öbür bir hanede yaşayacağınız bir süreç başlamaktadır. Taşınma sürecinde yapılması gerekenler nelerdir? Neler yapılmalıdır? Merak ettiğiniz sorular için sayfamızda sizlere aşikâr başlı tüyolar sunuyoruz. İşte, konutunuzu taşıma aşamasında yapmanız gerekenler...

SxjoW_1563222790_0683.jpg

TAŞINMA AŞAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;

- Fatura ve gibisi evrakların kopyasının yanınızda bulundurunuz. Haneden ayrılma halinden en az bir hafta kadar saklayınız.

- Konutun boyasına bakınız. Kalitesiz bir boya (Kireçten) çabuk atabilir. Ve rutubete dayanmaz.

- Duvar boyasının kaliteli olup olmadığını anlamanız için nemli bir bezle duvarı silmeye çalışınız. Duvarın izi çıkıyor velev duvar tortuları dökülüyorsa kaliteli olmadığına işarettir.

- Taşındığınız yeni hanenin tuvaletini ve banyosunu denetim ediniz. Su tesisatının bozuk olmadığına emin olunuz.

- Bir sair denetim elektrik sistemidir. Elektriğin her odada birebir akıma sahip olup olmadığına bakınız.

- Konutun rutubete karşı dayanaklı olup olmadığını denetim ediniz. Rutubet çeken bir konut kirada oturuyor olsanız dahi sıhhatinizi ve dahi ömür kalitenizi tehlike altına alabilir.

- Sarsıntıya dayanıklılığına bakınız. Taşınacağınız binanın çok eski olmadığına itina şovunuz. Kirası tutarlı maliyet dahi olsa dönüşüm olmaya yakın binaları tercih etmeyiniz.

- Pencere ve kapılarını denetim ediniz. Kışın münhasıran ısıya dayanıklı camlar elektrik yahut doğalgaz masrafınız için tasarruflu olacaktır.

Üst Alt