Son Konu

Evde Kolay Pizza Yapımı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Evde Kolay Pizza Yapımı Tarifi İçin Malzemeler

*45 su bardağı un
*2 yemek kaşığı instant kuru maya
*1 yemek kaşığı şeker
*Yarım yemek kaşığı tuz
*2 su bardağı ılık su
*4 yemek kaşığı zeytinyağı

Üzeri için:

*Rendelenmiş kaşar peyniri
*Sucuk
*Sosis
*Kırmızı ve Yeşil biber(ben pizzanın yarısını biberli yaptım evdeki herkes yemediği için)

Pizza Sosu;

*3 yemek kaşığı domates salçası
*1 çay bardağı su*karışımı
*1 çay kaşığı kekik
*2 yemek kaşığı sıvı yağ
*2 diş dövülmüş sarımsak

Evde Kolay Pizza Yapımı Tarifi Yapılışı Hamur için malzemelerin hepsini bir kapta karıştırıp, yumuşak bir hamur elde ediyoruz Fazla yoğurmaya gerek yok 5 dakika yeterli
Üzerini herhangi bir örtüyle kapatıp 30 dakika kadar mayalanmaya bırakıyoruz Mayalanan hamuru pizza tepsisinin büyüklüğünde açıyoruz (ben davul fırında yaptığım için o bildiğimiz yuvarlak tepsilerde yaptım) Tepsiye bir yemek kaşığı kadar un serpiyoruz ve birazcıkta yağ döküp tepsiye fırça yardımıyla karıştırıp yayıyoruz Açtığımız hamuru üzerine yayıyoruz Pizzanın hamuru pişerken fazla kabarmaması için çatalla her tarafını deliyoruz Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 10 dakika kadar pişiriyoruz Bu arada sosu ve üzerinin malzemelerini hazırlıyoruz Yarı pişen hamuru fırından alıp üzerine hazırladığımız sosu kaşıkla sürüyoruz ve rendelenmiş kaşar peynirini ve diğer üst malzemeleri de dizip fırında yaklaşık 2025 dakika kadar pişiriyoruz veya kenarları kızarıncaya kadar Dilimlemeden önce 5 dakika dinlendiriyoruz

Afiyet olsun

Üst Alt