Son Konu

Fatiha Suresi Sırları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Fatiha Suresi ve Sırları

Fatiha Suresinin Sırları

Asıl sırlar ve şifreler kul ile Allah arasında mevcuttur

Peygamberimiz (SAV) bir hadiste bu onemli gerceği şoyle anlatıyor:

Allahu Teala buyurdu ki: Ben namaz suresi olan Fatiha'yı kendimle kulum arasında yarı yarıya paylaştırdım Yarısı Benim, yarısı da kuluma aittir Bu vesile ile kulum butun istediklerine kavuşacaktır

Kul, 'Elhamdu lillahi Rabbi'lalemin' (Hamd, Alemlerin Rabbi olan Allah'a aittir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Bana hamdetti' buyurur

Kul, 'ErRahmani'rRahim' (O Rahman'dır, Rahim'dir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Beni methetti' buyurur

Kul, 'Maliki yevmiddin' (Din Gununun Sahibidir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Beni tazim etti, işlerini Bana havale etti' buyurur

Kul, 'İyyake na'budu ve iyyake nestain' (Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Senden yardım isteriz) dediği zaman, Allah, 'İşte bu kulumla kendi aramdadır ve kulumun dilediği de onundur' buyurur

Kul, 'İhdine'ssırata'lmustekime sıratallezine en'amte aleyhim ğayri'lmağdUbi aleyhim veleddallin' (Bizi doğru yola ilet Kendilerine nimetler verdiğin kullarının yoluna ilet Gazabına uğramış yahut sapmış olanların yoluna değil) dediği zaman, Allah, 'İşte bu kulumundur ve kulumun istediği de onun hakkıdır' buyurur

alıntı

Üst Alt