Son Konu

FIFA 23 Kariyer Modu Özellikleri Detaylandırıldı

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

FIFA ismine sahip son üretim olacak olan FIFA 23, geride bıraktığımız günlerde resmi olarak duyurulmuştu. Bayan futbol kulüplerinin de dahil olacağı yeni FIFA oyunu heyecanlı bekleyiş devam ederken, kısa bir müddet evvel yeni bir tanıtım görüntüsü daha yayınlandı. Yayınlanan tanıtım görüntüsü ile birlikte FIFA 23 Meslek Modu özellikleri ayrıntılandırıldı.

Yaklaşık 7 dakika uzunluğundaki tanıtım görüntüsüne nazaran, artık oyuncular gerçek teknik yöneticiler ile de meslek modunu oynayabilecekler. Hususla ilgili bir grup açıklamalarda bulunan Electronic Arts, oyuncuların ortalarında Jürgen Klopp, Pep Guardiola, Antonio Conte, Thomas Tuchel ve Fatih Terim üzere dikkat cazip teknik yöneticiler ile meslek yapabileceklerini söyledi.

Söz konusu menajerler ile oyuncuların istediği futbol kadrosuyla kariyerlerine başlayabileceklerini söyleyen EA, ayrıyeten oyuncuların istediği menajeri özelleştirebileceklerini de söz etti.

Bunun dışında meslek moduna birtakım yeni özellikler eklediğini de müjdeleyen geliştirici firma, oyunculara değersiz gördüğü maçları daha süratli geçebilmelerine de imkan sağlayacak. Oynanabilir Öne Çıkanlar olarak isimlendirilen bu mod sayesinde de futbol severler, istedikleri maçın özetini yani skoru etkileyecek kısımlarını oynayarak daha süratli bir formda maçın sonucuna geçebilecekler.

Ayrıca meslek moduna daha da fazla derinlik katmayı hedefleyen geliştirici firma, tanıtım görüntüsünde da yer verdiği üzere kıymetli transferler için imza merasimi düzenleyebileceğimiz yeni sinematiklerin de oyuna dahil olacağını belirtti. Dinamik Anlar olarak isimlendirilen yeni sinematikler bunlarda da hudutlu kalmayacak. Örneğin, kıymetli bir oyuncuyu yönetici olarak satmak yahut kadronuzun birinci 11’inde girmek üzere büyük etkinlikler için de yeni sinematikler bizleri karşılayacak.

Bunun yanı sıra oyuncu mesleği için de bir kadro yeni özellikler eklediğini söz eden firma, bu doğrultuda oyuncuların hem saha içindeki hem de saha dışındaki karakterini oyuna yansıtabileceklerini söyledi. Bu mevzuyu örnekle açıklayacak olursak, ekibinizdeki bir arkadaşınız sakatlandı ve maç esnasında direkt hastaneye kaldırıldı. Şayet, isterseniz maç sonrasında takım arkadaşınızı ziyaret edebilir ve arkadaşlık alakalarınızı güçlendirebilirsiniz. Tabi ziyaret etmek kadar ziyaret etmeme seçeneğine de sahip olacaksınız.

Bu iki seçenek ortasındaki tercihiniz de kadro arkadaşlarınızla olan ikili bağlantıları etkileyecek. Tüm bunların dışında birinci sefer meslek modunda kazandığımız paraları harcayabileceğiz. Tanıtım görüntüsünde da görebileceğiniz gibi FIFA 23 oyuncu kariyer modunda sponsorluklardan ve kulüpten kazandığınız paralarla spor araba alabileceksiniz. Ayrıyeten ben para harcamam yatırım yaparım diyorsanız, paranızla rastgele bir teknoloji girişimine yatırım da yapabileceksiniz.

FIFA 23 Çıkış Tarihi

Tüm bu yeniliklere mesken sahipliği yapan FIFA 23‘ün yeni jenerasyon sürümü 30 Eylül 2022 tarihinde PC, PS5, Xbox Series X/S platformları için çıkış yapacakken, eski kuşak sürümü ise tekrar tıpkı tarihte Xbox One ve PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

Üst Alt