Son Konu

Fıkra

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ATEİST
Ateist bir adam bir gun ormanda geziyor ve etrafındaki guzelliklere bakıyormuş Evrim ne guzellikler yaratıyor! diye duşunup mest oluyormuş Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış Adam butun gucuyle kacıyormuş ama her arkasına bakışında ayının daha da yaklaştığını farkediyormuş Dakikalarca suren bir kacışın sonunda adamın ayağı yerdeki bir dala takılmış, ayı adamın uzerine atlamış, pencesini kaldırmış, tam vurmaya hazırlanırken adam ALLAHIM! diye bağırmış Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş, orman kararmış ve gokyuzunden bir ışık huzmesi adamın uzerine parlamış Cok derinden gelen ilahi bir ses adama;

Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?demiş

Adam untanc icinde: Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık Peki ayıyı dindar yapabilir misindemiş

SES: peki diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş Nehir tekrar akmaya baslamış, herşey eski haline donmuş Ayı pencesini indirmiş, iki pencesini de goğe doğru cevirmiş ve konuşmaya başlamış;

ALLAHIM, senin rızkınla orucumu acıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere

OKULA GELEN MUFETTİŞ
Bir mufettiş bir gun bir okula gitmiş ve rastgele bir sınıfa girmiş O sınıftaki derste din dersiymiş Mufettiş bir cocuğu kaldırıp sormuş:
Adın ne?
Oğrenci: Adım Fatih, oğretmenim
Mufettiş: Oku bakalım Fatiha suresini
Oğrenci oğrenci sureyi okuyup bitirmiş
Mufettiş: Tamam aferin!
Mufettiş başka bir oğrenciye donmuş ve Senin adın ne? diye sormuş
Oğrenci: Benim adım Yasin ama arkadaşlar bana kısaca Kevser derler

AZRAİL
Temel iyice yaşlanmış, yaş doksan beş olmuş Bir gun Azrail cıkagelmiş Temel, ' Ne yapsam da pacayı yırtsam' diye duşunmeye başlamış 'Hah buldum Cocuk taklidi yapayım, beni tanımasın demiş' Azrail iyice yaklaşınca başlamış ağlamaya:
Ingaa! Ingaa!
Azrail Temel'in kulağına eğilmiş ve şoyle demiş:
Atta gidiyoruz, atta

Üst Alt