Son Konu

Finans Şirketi, 1 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Yatırımını Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
https___specials-images.forbesimg.com_dam_imageserve_1097310332_960x0.jpg

Halka açık finansal hizmetler şirketi Investview, bilançosuna 1 milyon dolar değerinde Bitcoin ve altcoin ekledi. Hisse senetleri, piyasada, INVU ticker’ı altında işlem görüyor. Investview, Şubat ayında 5.5 milyon dolarlık brüt gelir elde ederek bugüne kadarki en iyi ayını kaydetmişti.

Investview CEO’su Joe Cammarata, şirketin aşağıdaki açıklamalarıyla finansal hedeflerine ulaşmasını bekliyor:

“Finansal eğitim, özellikle X ve Y kuşağının daha fazla katılımıyla bireysel talebin hızla artması itici bir güç olmaya devam ediyor. Madencilik faaliyetlerimizi geliştirmeye, eğitim araçlarımızı genişletmeye ve fintech hedeflerimize ulaşmak için tekliflerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

Şirket madencilik, araştırma ve finansal eğitim için araçlar sağlama konusunda uzmanlaşmış bir dizi yan kuruluş aracılığıyla faaliyet göstermekte.

Bitcoin hazineleri büyümeye devam ediyor

Halka açık şirketler şu anda hazinelerinde 77.5 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunduruyor.
x298680098.png.pagespeed.ic_.5RWQmQB1mu.jpg
Bilançolarında Bitcoin bulunan şirketler. Kaynak: Bitcointreasuries
Bununla birlikte hiçbir şirket, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC alımına yaklaşamadı. Elektronik araba üreten Tesla’nın bu alımı, bir yıllık araba satışından daha fazla para kazanmalarına neden olmuştu.

Bazı küçük firmalar da bilançolarına altcoin ve BTC eklemeye başladı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Çinli teknoloji firması Meitu, geçtiğimiz hafta, 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın aldığını açıklamıştı. Meitu Inc., 5 Mart 2021’de 15.000 Ethereum ve 379.1214267 Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. Şirketin açıklamasına göre bu miktarlar, sırasıyla 22.1 milyon dolar ve 17.9 milyon dolara eşit. Ayrıca şirketin yönetim kurulu tarafından daha önce onaylanmış bir kripto para birimi yatırım planına uygun olarak  bu yatırımı yaptığı belirtiliyordu. Bu plan kapsamında şirket, 100 milyon dolara kadar kripto para birimi satın alabiliyor.

Üst Alt