Son Konu

Fırında Nefis Sosuyla Çupra

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
firinda-nefis-sosuyla-cupra.jpg

Fırında Nefis Sosuyla Çupra Tanımı İçin Materyaller

• 2 adet çupra
  • 3 adet patates
  • 5- 6 adet çeri domates ( isterseniz dilim domates kullanabilirsiniz sulu bir hal almasın diye benim tercihim çeri den yana oldu
  • Birkaç kol biberiye mükemmel kokusuyla mükemmel bir tat katıyor
  • 1 adet soğan isterseniz çoğaltabilirsiniz
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
  • Biraz kırmızı pul biber, çok az tuz,
  • 7-8 adet tane karabiber (şart değil ben kullandım ama)
  • 1 adet sarımsak
Balığın üzerine sürmek için sos;
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yeniden çok az tuz karabiber
  • 1 adet organik limon
  • 1 baş sarımsak

Fırında Nefis Sosuyla Çupra Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
  1. Karıştırma kabına patatesleri yuvarlak doğrayalım.
  2. Bütün baharatları koyup sarımsağı küçük küpler formunda doğrayıp soğanıda halka formunda ekleyip elimizle harmanlayalım dikdörtgen borcam tabanına yayalım.
  3. Sürmek için sosumuz olan tereyağını eritip zeytinyağını ekleyelim. Az ölçüde ki tuz karabiberi de karıştıralım balıkların üzerine verevlemesine derin çizikler atalım gerili önlü.
  4. Fırça ile bu karışımı güzelce balıkların her yerine sürelim çiziklerin içerisine de.
  5. Balıkları patateslerin üzerine yerleştirelim kesik yerlere limonu kabuklarıyla dilimleyip yerleştirelim. Çeri domateslerini de serpiştirelim.
  6. 220 derece fırında balıkların bir tarafı kızartıp öteki tarafını da kızarması için çevirip pişirelim.
  7. İndirmeye yakın kabuklu haldeki bir baş sarımsağı ayırıp tepsinin her yerine dağıtarak pişirelim. Sarımsaklar bu formda yumuşacık ve mükemmel bir tat alıyor denemenizi katiyen öneririm

Üst Alt