Son Konu

FRAMBUAZLI BROWNİ Pasta

Welcome! You have been invited by chatgpt to join our community. Please click here to register.

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İyi bir browni asla kaçırmak istemeyeceğim bir lezzettir Ve bu lezzeti pastalara taşımak ayrı bir lezzeti beraberinde getirir Daha öncede bahsettiğim gibi çikolata ve meyvenin bir arada sunumu beni acayip cezbediyor Brownili pasta hem yapımı çok basit hem de yemesi çok keyifli bir pastadır Ben ilk defa bu pastayı eşimin yaşgününde yapmıştım Ve eşim çok beğenmişti Dün bu pastayı sevdiğimiz akrabalarımızın yazlığına götürdük Yolda götürürken biraz sıcaktan eridi ve şekli hafiften bozuldu O yüzden fotoğraflardan tam istediğim sonucu alamadım Yine de bana göre çok lezzetli görünüyor )

26 cm'lik bir kelepçeli kalıp kullanılmalı
Browni 180 derece fırında en az 30 dakika pişirilmeli

Browni malzemeleri ;

1 su bardağı un 3 çorba kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 80 gr bitter çikolata 3 yumurta 15 su bardağı tozşeker 200 gr tereyağı
Öncelikle tereyağını eritelim Ve soğumasını beklemeden çikolatamızı tereyağının içine kırıp karıştıralım Bu karışım bir köşede beklerken çırpma kabına şeker ve yumurtamızı koyalım Ve iyice çırpalım Yumurtalı karışıma tereyağlı karışımı ekleyip tekrar iyice çırpalım Ayrı bir kaba unu,kakaoyu ve kabartma tozunu eleyelim ve çırptığımız karışıma ekleyip iyice mikser ile çırpalım 26 cm'lik kalıbımıza hazırladığımız karışımı dökelim Bu arada kalıbımızı yağlamayı unutmayalım ve önceden ısıttığımız fırına brownimizi atalım En az 30 dakika pişirmeliyiz Hatta pişmediyse pişene kafar fırında tutmalıyız Piştikten sonra fırın telinde brownimizi soğumaya bırakalım

Krema malzemeleri ;

2 paket krem şanti 2 bardak süt 1 paket labne peyniriSüslemek için ;

300 gr frambuaz veya çilek üzeri için frambuaz, çilek veya vişneBrownimiz soğuduktan sonra kalıbından çıkartıp kekimizi ortadan ikiye bölelim Krem şantiyi süt ile hazırlayalım Ve en son labneyi ilave edip tekrar iyice çırpalım Browninin arasına bol olarak kremayı sürelim ve arasına bolca meyveyi dizelim Browninin diğer yarısını meyvelerin üzerine örtelim Kalan kremayı pastanın her yerine yayalım Çok az kremayı ayırıp pasta süsleme aparatının içine koyalım ve resimdeki gibi pastanın üzerine yuvarlak şekiller yapalım Şekillerin üzerine birer meyve koyalım Pastamızı buzdolabında bekletelim

herkese afiyet olsun

Üst Alt