Son Konu

Frambuazlı yaş pasta

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
http:img243**************img2433373frambuazli2vd6

Pandispanya:

6 yumurta

6 kahve fincanı tozşeker

6 kahve fincanı un

12 paket kabartma tozu

1 çay bardağı limonlu su (14 limon suyu+su)

Ara Malzemeler:

2 kase dondurulmuş frambuaz

1 çay bardağı damla çikolata

1 adet muz

Üzerini Süslemek için:
1 paket dr oetker krem şanti+ 1 su bardağı soğuk süt
1520 tane frambuaz, damla çikolata

Keki ıslatmak için:
1 su bardağı ılık süt ve 2 yemek kaşığı toz şeker

Pandispanyanın yapılışı:Yumurtaları şekerle birlikte köpürene dek çırpınElenmiş un, kabartma tozu ve limonlu suyu ekleyip düşük ayarda mikserle çırpınYağlanmış kalıba hamuru boşaltın ve 190 derece fırında pişirinPastayı kalıbı içinde soğutup ikiye kesin

Üzeri için malzemeler: 80 gr beyaz çikolata, 3 yemek kaşığı süt

Yapılışı:Cezvenin içine çikolataları kırın ve 3 yemek kaşığı sütü ekleyinKüçük bir tencerede suyu kaynatınİçine cezveyi oturtunÇikolata eriyene kadar karıştırınCezveyi kenara alın soğutun, soğuyunca pastanın üzerine dökün

Pasta Kreması Malzemeleri;
2 su bardağı süt , 13 su bardağı nişasta , 1,5 yemek kaşığı un , Yarım su bardağı şeker, 1 paket vanilya , 1 yumurta ,Yarım paket süt kreması

Yapılışı: Küçük bir tencerede tüm malzemeleri ekledim ve bir çırpma teli ile güzelce karıştırdım
Sonra kısık ateşte sürekli karıştırarak muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirdim En son vanilyayı ekleyip, karıştırdım, kapağını kapatıp soğumaya bıraktım, sonra buzdolabında beklettimsüt kremasını mikser ile sert kıvama elinceye kadar çırpın Bu arada soğuyan muhallebinizi, krema ile pürüzsüz bir kıvama gelinceye karar mikserle çırpın Pastanın ara katlarına ve üzerine sürün
Pastanın Hazırlanışı:Eşit olarak 2’ye ayırınBen bu işlemi ip ile yapıyorum, pratik oluyor
Kekin 1 katını , şekerli süt ile ıslatınPasta kremasını 2’ye ayırın(arasını ve üstünü kaplamak için)1 kata kremanın yarısını sürün, sırayla frambuaz, dilimlenmiş muz ve aralara damla çikolata serpin

http:img243**************img2439724frambuzali1gy9

2 kat pastayı ıslatın, biraz krema sürün ve meyvelerin üzerine yerleştirinArtık sıra geldi pastanın üzerini kaplamayaAyırdığımız krema ile üzerini ve yanlarını kaplayınSoğuyan beyaz çikolatayı üzerine dökün Çırpılmış krem şanti ile süsleyinBütün frambuazları pastanın üzerine yerleştirinPastanın yanlarına damla çikolata ve frambuaz ile süsleyin

Afiyet Olsun

Üst Alt