Son Konu

Gayb Hakkında ayetler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gayb Hakkında ayetler

(Bunun uzerine Ey Adem! Eşyanın isimlerini meleklere anlat, dedi Adem onların isimlerini onlara anlatınca: Ben size, muhakkak semavat ve arzda gorulmeyenleri (oralardaki sırları) bilirim Bundan da ote, gizli ve acık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim? dedi
Bakara : 33

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile duşmez O yerin karanlıkları icindeki tek bir taneyi dahi bilir Yaş ve kuru ne varsa hepsi apacık bir kitaptadır
En'am : 59

De ki: «Ben, Allah'ın dilediğinden başka kendime herhangi bir fayda veya zarar verecek guce sahip değilim Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha cok hayır yapmak isterdim ve bana hicbir fenalık dokunmazdı Ben sadece inanan bir kavim icin bir uyarıcı ve mujdeleyiciyim»
A'raf : 188

Goklerin ve yerin gaybı (sırrı) yalnız Allah'a aittir Her iş O'na dondurulur Oyle ise O'na kulluk et ve O'na dayan! Rabbin yaptıklarınızdan gafil değildir
HUd : 123

Goklerin ve yerin gaybı Allah'a aittir Kıyametin kopması ise, goz acıp kapama gibi veya daha az bir zamandan ibarettir Şuphesiz Allah, her şeye kadirdir
Nahl : 77

De ki: Ne kadar kaldıklarını Allah daha iyi bilir Goklerin ve yerin gizli bilgisi O'na aittir O'nun gormesi de, işitmesi de şayanı hayrettir Onların (goklerde ve yerde olanların), O'ndan başka bir yoneticisi yoktur O, kendi hukumranlığına kimseyi ortak etmez
Kehf : 26

O, gaybı mı bildi, yoksa Allah'ın katından bir soz mu aldı?
Meryem : 78

(ResUlum!) De ki: Onu goklerde ve yerdeki gizlilikleri bilen Allah indirdi Şuphesiz O, cok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir
Furkan : 6

De ki: Goklerde ve yerde, Allah'tan başka kimse gaybı bilmez Ve onlar ne zaman diriltileceklerini de bilmezler
Neml : 65

Kıyamet vakti hakkındaki bilgi, ancak Allah'ın katındadır Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı O bilir Hic kimse yarın ne kazanacağını bilemez Yine hic kimse nerede oleceğini bilemez Şuphesiz Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır
Lokman : 34

De ki: Kuşkusuz, Rabbim gerceği ortaya koyar Cunku O, gaybı cok iyi bilendir
Sebe' : 48

Allah, goklerin ve yerin gaybını bilir O, kalplerin icinde ne varsa onu da hakkıyla bilendir
Fatır : 38

Sen ancak zikre (Kur'an'a) uyan ve gormeden Rahman'dan korkan kimseyi uyarabilirsin İşte boylesini, bir mağfiret ve guzel bir mukafatla mujdele
Yasin : 11

Şuphesiz Allah, goklerin ve yerin gizliliklerini bilir Allah yaptıklarınızı gorendir
Hucurat : 18

Yahut gaybın bilgisi onların nezdinde de, onlar mı (istedikleri gibi) yazıyorlar?
Kalem : 47

Bilmiyoruz, yeryuzundekilere kotuluk mu murat edildi, yoksa Rableri onlara bir hayır mı diledi?
Cin : 10

O butun gorulmeyenleri bilir Sırlarına kimseyi muttali kılmaz;
Cin : 26

O, gaybın bilgilerini (sizden) esirgemez
Tekvir : 24

Üst Alt