Son Konu

Gebelikte Astım Tedavisi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gebelikte Astımın Tedavisi

Gebelikte Astım ve Tedavisi

Astım, nefes almada her ikisi de önemli olan nefes borusu ve bronşların uyarımına tepkinin veya duyarlılığın artması ile tanımlanan bir solunum yolu hastalığıdır

Kontrol aşağı olmayan astım hamilelik döneminde ciddi bir durum olabilir Annede yüksek kan basıncına, erken doğan doğuma, düşük şişman veya daha küçük bebeklere neden olabilir Astım tedavisi İçin şu anda kullanılan ilaçlar güvenlidir Incelemeler, solunum yoluyla kullanılan ilaçlar kullanan annelerin bebeklerinin daha az etkilendiğini gösterir, çünkü annenin kan dolaşımına daha az ilaç girmektedir

Astımlı gebe kadınların çoğu güvenli bir hamilelik, doğum süreci ve doğum geçirebilirler Bir bayan gebe değilken şiddetli astım krizleri geçiriyorsa gebelik döneminde de şiddetli krizler geçirebilir

Hamileyken, oksijen tüketiminiz takriben % 25 artar Bu yüzden astım tedavisi hamilelikte fazla önemlidir Dolayısıyla bebek büyümek ve gelişmek için ihtiyacı olan oksijeni alabilir Hamilelikten önce uygulanan tedavi yöntemi büyük muhtemelen hamilelikte de kullanılır Bu, hamilelik öncesi ve hamileyken astım için bahşedilen ilaçları kapsar

Astım ilaçlarının bebeğe zararı var mı ?

Solunum yolu ile kullanılan ilaçların birçok (hepsi yok) gebelikte güvenlidir

Diğer yandan ilaç tedavisi uygulanmaması durumunda ortaya çıkacak riskler, ilaçlara tabi mümkün risklerden fazla daha yüksektir *

Üst Alt