Son Konu

George R.R. Martin, Game of Thrones Dizisi Bittiği İçin Kendini Özgür Hissediyormuş

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

George R.R. Martin, The Guardian'a verdiği röportajda A Song of Ice and Fire serisini sonlandıracak son iki kitabı The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) ve A Dream of Spring (Bahar Rüyası) hakkında konuştu. Ünlü müellif elbette kitapların ne vakit çıkacağına dair bir malumat vermedi, lakin görünüşe nazaran kendisi Game of Thrones serisinin sonlanmış olmasından bir epey mutlu.

Martin, 6. seri başlarken serinin kitapların önüne geçtiğini ve bu yüzden de kendini gerilim altında hissettiğini anlatmış: "Bunun benim için düzgün bir şey olduğunu sanmıyorum, olağanda beni hızlandırması gereken şey tersine yavaşlaştırdı. Gelgelelim serinin bitmiş olması kendimi özgür hissetmemi sağlıyor, artık kendi tempomda devam edebilirim. Uygun günlerim de oluyor, istenilmeyen günlerim de, gerilim ise çok daha az, yeniden de bir modül var."

Ünlü muharrir bir sefer daha serinin bitiş halinin kitaplar için planladığı sonu etkilemediğini belirtmiş, yani hala daha Martin'in kitaplar için de emsal bir son düşünüp düşünmediğini bile bilmiyoruz. "Dizi kitaplara dair hiçbir şeyi değiştirmedi. Rick Nelson'ın en sevdiğim müziklerden biri olan Garden Party'de dediği üzere, herkesi keyifli edemezsin, o yüzden kendini mesrur etmelisin".

Martin, kitaplarda yarattığı yerkürenin başında canlandırdığı halinin seri tarafından değiştirilmediğini de söylüyor. "Ortalama bir izleyici için artık Tyrion Lannister deyince akla yalnızca Peter Dinklage gelecektir. Benim için durum o denli değil" demiş Martin.

The Winds of Winter'ın bir aksilik olmazsa 2020 yılında yayınlanacağı düşünülüyor.

Üst Alt