Son Konu

Geri Adım Atmıyor! WhatsApp Sözleşmeyi Kabul Etmeyen Kullanıcıları Neler Beklediğini Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-82c17b5ea4a91a5c9b072cb8cf0b2d43009a96dd.jpg

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp uygulaması uzun müddettir kullanıcılarına yönelik, şahsî verilen paylaşımıyla ilgili kapalılık mukavelesini kabul etmeleri için diretme siyaseti uyguluyor. Bu yeni saklılık kontratı birinci açıklandığı an da yüzbinlerce hatta milyonlarca kullanıcısını öbür iletileşme uygulamalarına kaptırmıştı. Buna karşın geri adım atmayan WhatsApp 15 Mayıs'tan itibaren mukaveleyi kabul etmeyenlerin hesaplarına ne olacağını açıkladı.

Zımnilik mukavelesini kabul etmek için son tarih 15 Mayıs.

WhatsApp, mukaveleyi kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarının silinmeyeceğini açıkladı.

''Hesaplarınızı silmeyeceğiz, yalnızca sizi birazcık bunaltacağız.''

Hesapları silmek yerine, saklılık mukavelesini kabul etmeyen hesapların karşısına, durmaksızın saklılık kontratını kabul etmelerini söyleyen bildirimler çıkaracak.

Diretme siyasetini farklı bir yoldan yapacaklar anlaşılan.

Muhakkak bir mühlet daha saklılık mukavelesinin kabul edilmemesi halinde ise, mukaveleyi kabul etmeye yönelik çıkan bildirim kalıcı hale gelecek. Böylelikle pratik iletileşme uygulaması olarak görülen WhatsApp'ın pratikliği bir epey azalacak.

Bildirim her çıktığında yok sayar geçerim diyenleri de unutmamışlar...

Mukavele hatırlatmasının kalıcı hale gelmesinin akabinde kullanıcılar, gelen sesli ve manzaralı aramalara karşılık verebilecek. Fakat kişi listesine girerek bir diğerine bildiri gönderemeyecek yahut arama yapamayacak.

Birinin size yazması halinde şayet telefonunuzda WhatsApp bildirimleri açıksa, iletiye o an karşılık verebileceksiniz.

Yeni saklılık mukavelesinin kabul edilmesinin mecburilik olduğunu açıkladığı andan itibaren çok sayıda kullanıcı kaybeden WhatsApp, geri adım atmıyor, yalnızca sonuca giden patikayı değiştiriyor. Hal bu türlü olunca bilhassa toplumsal medyada reaksiyonlarını lisana getiren kişi sayısı bir oldukça fazla.

Mevzuyla ilgili atılan tweet'lerden kimilerini sizler için derledik.

WhatsApp'ın bu siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer bir uygulamaya geçtiniz mi ya da geçecek misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Üst Alt