Son Konu

GIORGIO ARMANI ANGORA YÜNÜ KULLANMAYI BIRAKIYOR

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
e07c6b1c-a3bd-4683-a5d6-54e3f0883355-arm%C4%B1.jpg

Giorgio Armani Group, Sonbahar 2022 dönemi ile birlikte tüm koleksiyonlarında anogra yünü kullanmayı bıraktığını duyurdu. Anti-kürk siyasetini bir adım daha ileri taşıyan Giorgio Armani Group, listesine kürkü de ekliyor. "Armani Group'un tüm koleksiyonlarından angora yününün kaldırıldığını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum, bu da doğal dünyayı muhafaza ve üretimimizi izleme konusundaki somut kararlılığımızın kanıtıdır” diyen Giorgio Armani, “Her vakit klâsik hammaddeleri işlemek için inovasyona, yeni malzemelerin ve yenilikçi formüllerin de araştırılması gerekildiğine inandım” diye ekledi.

2016’da Sonbahar 2016 koleksiyonu ile birlikte tüm eserlerinde anti-kürk siyasetlerine sadık kalacağını duyuran Giorgio Armani, Fur Free Aliance ile bir ortaya gelmişti. Üretim zincirinde büsbütün sürdürebilir olmak isteyen Giorgio Armani, Temmuz 2019’da ise sera gazı emisyonunu azaltma amacı ile birlikte Fashion Pact antlaşmasını imzalamıştı.

Yoox Net-a-porter Group'un kurucusu Federico Marchetti'nin başkanlığında Galler Prensi tarafından başlatılan Sürdürülebilir Piyasalar Teşebbüsü'nün moda vazife gücünün bir modülü olan Armani Group, geçen yıl, bilhassa pandemiyle uğraşta kar emeli gütmeyen ve çevreyi müdafaaya odaklanan kuruluşları desteklediğini açıklamıştı. Ayrıyeten 2020'de modayı daha yüksek bir toplumsal ve çevresel bilince getirmek için inovasyona çağıran Giogrio Armani, Women’s Wear Daily aracılığıyla moda dalına hareket davetinde bulunan bir mektup yazmıştı.

Üst Alt