Son Konu

God Of War Dizisinde Kratos'u Canlandırabilecek 5 Aktör

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Sony'nin PlayStation oyunlarını ekrana taşıma projesi tüm hızıyla devam ediyor. Aslında projenin ilk ayağı olan Uncharted filmi genel hatlarıyla ortalamanın altında kaldı. Lakin gündemde HBO'nun Last of Us dizisi olunca tüm gözler bir anda oraya kaldı ve Tom Holland'ın başrolünde yer aldığı filmin başarısızlığı da unutuldu. Last of Us dizisinin popülerliği de çok uzun soluklu olmayacak gibiye benziyor. Zira devasa bütçesiyle Lord of the Rings dizisine hazırlanan Amazon Prime'ın bir diğer gözdesi oyun adaptasyonlarının belki de en büyüğü olacak olan God of War dizisi. Yunan mitolojisinde sağ tanrı bırakmayan Kratos'u oyunlarda soğuk diyarlar, İskandinav topraklarında da Ragnarök'ü getirirken oynayacağız. Ancak işin dizi kısmı ise biraz daha farklı olacak gibi gözüküyor.

Son oyuna kadar genelde Hack & Slash oynanış mekanikleriyle oyuncuları mest eden Kratos'a emeklilik hayatı yaramış. Yeni dönem ile birlikte olgunlaşan, tekrar baba olan ve oğluyla muhteşem bir yolculuğa çıkan Kratos'un bu serüveni bir dizi senaryosu olarak yapımcıları mest etmiş durumda. Tabii şu an için diziyle ilgili detaylar hakkında konuşmak için epey erken. Ancak dizi haberleri ortaya çıktığından beri hepimizin kafasında hayali bir Kratos portresi belirmiş durumda. Özellikle sosyal medyada adı geçen ve düşününce "cidden x'i Kratos olarak görmek epey güzel ya da tuhaf olur!" dedirten isimlere baktık. Üzücü bir şekilde şimdiden belirtmek istiyorum ki listemizde Nicolas Cage yer almıyor. Ancak yine de sizi bekleyen bir sürprizimiz var. Hazırsanız potansiyel Kratos adaylarımıza bir göz atalım;

Gerard Butler

k1.jpg

300 Spartalı'nın Kral Leonidas'ı Gerard Butler'ın mizacını düşününce Kratos ile harika bir uyum yakalayabilir gibi gözüküyor. Zaten İskoç aktör için çok uzun zamandır Kratos rolü yakıştırmaları yapılıyor. Bu söylentilerin ilk çıkış noktası 2007'e dayansa da son olarak 2020 yılında God of War filmi ihtimali ortaya çıkınca yeniden Gerard Butler-Kratos ilişkisi alevlenmişti. 1969 doğumlu olan Butler an itibariyle 53 yaşında, İskandinav dönemindeki olgun Kratos rolü için Butler şüphesiz en uygun adaylardan birisi.

Dwayne Johnson

k2.jpg

Belki listemizde Nic Cage yok ama kendisini neredeyse hiç aratmayacak bir kayamız var. Dwayne "The Rock" Johnson'ın WWE süper yıldızlığından başlayan kariyeri Hollywood içerisinde de çok fazla rolde kendisini izlememize neden oldu. Hatta Black Adam filminin ardından The Rock'ın bir oyun filmi ya da dizisinde rol alacağı da kulislerde dolaşan ciddi bir söylenti. Tıpkı Gerard Butler gibi The Rock'ın adı da epey uzun bir süredir Kratos için geçiyor. Belki mizaç olarak değil ama vücut yapısı olarak Dwayne Johnson, Kratos'un heybetini kesinlikle ekrana taşıyabilecek bir isim. Eh yeteri kadar makyaj ve görsel efekt teknolojisiyle surat işi de kurtarılabilir. Yine de Kratos'un ciddiyetini ve ses tonunu The Rock'ın oyunculuk becerisiyle ben pek örtüştüremiyorum. Amazon rol için kendisini seçerse biraz şüphe uyandırabilir.

Jason Momoa

k3.jpg

Süper kahramanlığa ve mitolojiye pek uzak olmayan bir isim olan Jason Momoa'yı Aquaman ile birlikte bu tarz rollerle daha haşır neşir olurken görmeye başladık. 40'lı yaşların başında olan Jason Momoa yaşını çok fazla belli etmediği için genç Kratos için de epey uygun bir isim olabilir. Eğer Amazon hikaye anlamında, "önce bir Yunan tanrılarının kılıçtan geçtiğini görelim" fikrine varırsa PlayStation 2 ve 3 dönemindeki Kratos için Momoa daha uygun olabilir. Hoş kendisine sakal da epey uyduğu için yeni dönem Kratos'u da olabilir ama sanki sakallarda biraz daha doğal grilikler oluştuktan sonra Momoa için İskandinav diyarlar daha uygun olacaktır. Belki de tamamen Momoa ile birlikte yaşlanan bir Kratos görürüz ve tıpkı Hugh Jackman'ın Wolverine'i gibi uzun yıllar Sparta'nın Hayaleti'ne Jason Momoa hayat verir?

Christopher Judge

k4.jpg

Yeni dönem God of War denilince akla muhteşem oynanış mekanikleri, şahane atmosferi ve nice güzelliklerinden ziyade tek bir kelime geliyor; "BOY!" Hal böyle olunca artık Kratos seçerken aktörün sesine de epey dikkat etmek lazım. İşte bu konuda oldukça başarılı olan isim ise Christopher Judge. Zira kendisi Kratos'u oynadı yani en azından seslendirdi. 2018 yılında çıkan God of War oyununda ve merakla beklediğimiz devam oyunu Ragnarök'de de Kratos'a sesiyle Christopher Judge hayat verecek. Belki oyunculuk olarak Kratos'a pek uymuyor ama bir nevi Polat Alemdar misali seslendirmen olarak projede yer alsa bile kimsenin mutsuz olacağını sanmıyorum.

Travis Fimmel

k5.jpg

Söz konusu İskandinav diyarlar olunca biraz da Vikinglere bakmadan olmaz. Hoş Travis Fimmell aslen Avustralya kökenli olsa da kendisini en iyi tanıtan rol Vikings dizisindeki Ragnar idi. Kratos'un vikinglerle pek alakası olmasa da çok sayıda hayran Fimmel'i Kratos olarak görme hayali kuruyor. Lakin bize yakın bir coğrafyadan Yunan diyarlarından, Ege suyu içmiş Kratos'a ben bir türlü Fimmel'i yakıştıramıyorum. Belki de 2018 sonrası God of War hikayesi anlatılacaksa Fimmel'i Kratos'tan ziyade Thor olarak görmek çok daha ilgi çekici olabilir. Zira kendisi Kratos olmak için biraz fazla sarışın gözüküyor.

Bonus: Can Yaman

k6.jpg

Geldik Kratos'un tarihsel olarak en yakın olduğu coğrafyalardan birine. Bizim buralara, hatta ve hatta Can Yaman'ın ailesine bakarsanız kendisi Makedon göçmeni bir aileden geliyor. Yani Kratos ile epey yakınlığı var. Dünya çapındaki popülerliğini de düşününce insanın aklına minik bir ihtimal de olsa "neden olmasın?!" sorusunu getirtmeyi başarıyor. Hem şöyle düşününce yerli ve milli bir Kratos'a sahip olsak fena mı olurdu? Gerçi henüz 30'lu yaşların başında olan Can Yaman için yaşlı Kratos rolü hiç uygun olmaz ama sakalları ve saçları kesince de karizmasını koruyabilirse genç Kratos için keçi sakallı bir Can Yaman fikri kulağa çok da fena gelmiyor(!). Amazon'un Can Yaman'dan haberi var mı bilmiyorum ama casting ekibi çalışmalara başlayınca umarım Ege coğrafyasına da yakından bakmayı akıl ederler.

Oyun dünyasının en karizmatik ve gaddar karakterlerinden Kratos için çok daha fazla aktör ismi gündeme gelecektir. Hatta bir noktada şakayla karışık Nicolas Cage'in adı bile rol için geçerse hiç şaşırmam. Hatta geçmezse artık iyice yaşlandığımı düşünmeye başlarım. Amazon Prime Video henüz God of War dizisiyle ilgili hiçbir detayı paylaşmadı ama Rings of Power için de ne kadar geç ve az detay paylaştıklarını düşünecek olursak bu hazırlıkların gidişatı hakkında pek detay vermez gibi gözüküyor. Şahsen ben Last of Us dizisinden bile daha fazla God of War'ın hikayesini bekliyorum. Zira mitolojisi, atmosferi ve karakterleriyle zombili diyarlardan hem daha iç açıcı hem de daha epik bir macera bizleri bekliyor. Umarım günün sonunda diziyle ilgili ilk detaylar ortaya çıktığında da bu hayalleri ileriye taşımayı başarabiliriz.

Üst Alt