Son Konu

Gökçek'e Ankapark ve Dinozor Sevdası Soruldu: '450 Milyon Dolara Mal Oldu; Bu Çok Para mı?'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-627ecb39d972e21115a7ffecb4e664dafdc4fbde.jpg

Melih Gökçek katıldığı canlı yayında birtakım açıklamalarda bulundu. Kendisini Twitter'dan engelleyen Ekrem İmamoğlu'yla ilgili "Benden korkuyor" diyen Gökçek, misyondan alınmasıyla ilgili olarak ise gönlünün kırıldığını söyledi.

Gökçek, Mansur Yavaş'ın 750 milyon dolar harcandığını sav ettiği Ankapark için ise "450 milyon dolara mal oldu. Bu çok para mı?" dedi.

23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 28 Ekim 2017'de Erdoğan'ın isteğiyle ayrılan Melih Gökçek, Haber Global’de Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.

Gökçek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Twitter'ı bu kadar çok kullanmanızın nedeni 'siyasette hâlâ varım' argümanı mı?"

Ben siyasetten gitmedim. Ben yalnızca aşikâr bir makamdan ayrıldım.

"İmamoğlu'nun sizi Twitter'da engellemesine neden bu kadar içerlediniz?"

Neden içerleyeyim ki? Ekrem İmamoğlu benden korkuyor. Tweetlerim onu rahatsız ediyor. Benim tweetlerimin birden fazla yanlışsız olduğu için onun karizması gidiyor. E haliyle o da kaygısından beni yasaklıyor. Her şey çok hoş olacaktı. Her şey rezalet oldu.

Ayrıntılar için

"Belediye başkanlığı koltuğunu özlediniz mi?"

Ankara benim için tutku. Ankara benim her şeyim. Yaptığım işten büyük keyif alıyorum. Hayatta satın alınamayacak tek şey deneyimdir. Belediye lideri birinci 5 yıl içinde belediyeciliği öğrenmeye çalışır. Ben bunu aşmışım. Belediyecilik ben de bir aşk. Ben seçimleri kaybetmedim. Ben seçimlere girmedim. Bana Cumhurbaşkanı talep etti. Ben de talebe uydum

"Başkanlığı bırakmak zorunda kalmak sizi hayal kırıklığına uğrattı mı?"

Hayal değil, gönlüm kırıldı. Bugüne kadar bu mevzuyla ilgili hiç konuşmadım. Gün gelir anlatırsam millet bana hak verecek. Ben bu mevzuda Tayyip beyefendisi suçlamıyorum. Misyondan alındığıma kırıldım, fakat bu kırılmak Tayyip beyefendiyle ilgili değil. Parti içinde herkes her şeyi biliyor.

"Mansur Yavaş'ın belalısı mısınız?"

Belediyecilikte kıymetli olan, vizyon, icraat ve kapasitedir. Bunlar yoksa geçmişi karalarsın. Her meclis toplantısında bunu yapıyor, iftira atıyor. Kamuoyunun önüne çıkmak için kendisine teklif ettim. Adamcağız icraatı olmayınca gerisinde olan bir ajans var onların talimatı var onları dinliyor. Ajans televizyona katılmasını engelliyor. Zira katılırsa oyları düşer. Daima yolsuzluktan bahsediliyor ortaya çıkarın. Daima düzmece evrakla suçlama yapıyorlar.

"Yavaş Ankara için tek güzel bir şey bile yapmadı mı?"

Heykel yaptı ve heykel yıkattı. Sevenlerde ideoloji için seviyor. Ne yaparsa yapsın sevecekler. Bu sevgi CHP içinde de azaldı.

"Belediye lideri particilik yapmak zorunda mı?"

Mansur Yavaş, CHP'lileri işe almıyor bu nedenle sevgi de içeride azalıyor. 6. 500 kişiyi işe aldılar. 400-500 CHP,  500 de Güzel Parti öbür kalanlar da  Beypazarı ve başka partilerden. Aldıkları şahısların toplamı 2.000 civarında.  Kalan 4.500 kişiyi Mansur Yavaş nereden aldı. Ben buradan şifreyi verdim. Devlet bunu araştırsın. Gerisinden çok enteresan bir şey çıkar. 

"Ankapark'ta neden bu kadar ısrar ettiniz? Hakikaten 750 milyon dolar harcadınız mı?"

Büsbütün uyduruyor. Kendi yapamadıklarını Ankapark'a bağlıyor. Ben bir sene içinde kaç kilometre yol yaptım. Sen ne yaptın? E artık Ankapark'ta yok neden bir şey yapmıyorsun. 450 milyon dolara mal oldu. Bu çok para mı? Dünyaya bakın temaparklarıyla ülkeler iftihar ediyor. Ben buraya turist gelsin diye para verdim. Gelmedi zira pandemi oldu. Siz belediye lideri olarak takviye vermediniz. Bunlar itibarlı projelerdir. Devlet takviyeler. Ankara'nın turizm potansiyeli sıfır. Bunu bir yatırım olarak yaptım burası ziyan etmez. Burayı açar Mansur beyefendi kendi adamına dolaylı yoldan verir. Ben buna da razıyım kâfi ki çalışsın orası.

"Bu kadar reaksiyon aldığınız halde neden dinozorlardan vazgeçmediniz?"

Ben yurtdışına gitmem kolay kolay. Bu Ankapark için çok sayıda ülkeyi dolaştım. Son teknoloji olması için. Dünyanın en büyük dinozor parkı da burada olsun istedim. Buradaki olay Mansur Yavaş'ın algı idaresi. 330 tane dinozor 4.milyon 200 bin lira. Buna 750 milyon dolar diyorlar. 

Üst Alt