Son Konu

Google Chrome’da kayıtlı şifreler nasıl görülür? - Çok basit!

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
737-dkhV_cover.png

Google Chrome, kaydedilen şifreleri otomatik olarak hatırlayarak kullanıcıların giriş yapmalarını kolaylaştıran bir özellik sunar.

Google Chrome’da kayıtlı şifreler nasıl görülür? - Çok basit!

Bu özellik, farklı web siteleri için kullanılan birçok farklı şifrenin hatırlanmasını ve yönetilmesini kolaylaştırır.

Google Chrome'da kayıtlı şifreleri görmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: Google Chrome'u açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın.

Adım 2: Açılan menüden "Ayarlar" seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve "Gelişmiş" seçeneğini bulun.

Adım 4: "Gelişmiş" bölümünü genişletmek için tıklayın ve "Şifreler ve formlar" seçeneğine tıklayın.

Adım 5: "Şifreler ve formlar" altında "Kaydedilmiş Şifreler" seçeneğini bulun ve tıklayın.

8834-7out.png

Adım 6: Şimdi, kaydedilmiş tüm şifrelerin bir listesi karşınıza çıkacaktır. Her bir kayıtta, şifrelenmiş olarak kaydedilmiş olan web sitesinin URL'si ve kullanıcı adı görüntülenir. Şifrenizi görmek için şifrelenmiş veriyi görüntüleyebilirsiniz.

Adım 7: Şifrenizi görüntülemek için ilgili kaydın yanındaki "Göster" butonuna tıklayın. Şifreniz görüntülenecektir, ancak tekrar şifrelenmiş olarak görüntülenecektir.

Bu işlemi tamamladığınızda, kaydedilmiş tüm şifrelerin bir listesini görebilir ve her bir şifrenizi görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik, özellikle birçok farklı web sitesi için farklı şifreler kullananlar için çok kullanışlıdır. Ancak, güvenlik nedenleriyle, kaydedilmiş şifrelerinizi yalnızca güvenli bir yerde saklamalısınız.

Üst Alt