Son Konu

Gune guzel başlamanın yolları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Nedir bu asık yuz, neden homurtular icindesiniz Bir turlu mutlu olamıyorsunuz İşte berbat bir gun dahayakınmalarıyla yataktan kalkıyorsunuz Oysa gune daha iyi başlamak da mumkun Ki bir gun nasıl başlarsa oyle gider! Uzmanların bu alandaki onerilerine kulak kabartmak lazım İşte size bir gune guclu ve moralle başlamak icin ipucları

Gune nasıl başlarsanız butun gununuz oyle gececektir o yuzden gunu moralle başlamak cok onemlidir Bir cok insan homur homur yataktan kalkara ve butun gun de o homurtularıyla kendisini olduğu kadar cevresini de rahatsız eder Yatakta gozunuzu actığınız andan itibaren gunu yapılandırmak sizin elinizde Mutlu, başarılı, insan ilişkilerinde doyurucu bir gune merhaba demek icin bazı yontemleri yaşama gecirmeniz gerekiyor İşte mutlu bir gun icin size bazı onemli sırlar

Sabah henuz yataktan kalkmadan (uyandığınız an) dudaklarınıza bir gulumseme gonderin

Her gun kendiniz icin olumlu onaylamalarla uyanmayı alışkanlık haline getirmeye gayret gosterin Orneğin şoyle soyleyebilirsiniz: Bugunum aydın olsun Bugun evrenin bana vereceği tum guzel mucizeleri kabul ediyorum

Pencerenin onune gelin ve dışarıya ( doğaya bakarak ) nefes alıp vermeye başlayın Bu Nefes egzersizlerini, nefesinizi izleyerek gercekleştirin Bunu birkac kez tekrarlayın

Sabahleyin eğer kendinizi cok ağır ve hareket edemeyecek kadar yorgun hissediyorsanız mutlaka egzersizle başlayın gune Ya da enerjinizi sağlamak icin bol vitaminli bir kahvaltı hazırlayın Gune enerjik başlarsanız butun gun oyle gecer Bunu icin şu sozu aklınızdan gecirin : Hic kimse icindeki coşkuyu kaybetmiş bir insan kadar yaşlı olamaz!

Beş veya on dakika denizi ya da yeşil bir alanı seyredin Bu ortamda varlığınızı fark edin Sahip olduklarınız icin evrene (orneğin sevdiğiniz işte calıştığınız icin ya da sağlıklı olduğunuzdan dolayı) teşekkur edin

Her şeyle ama her şeyle bağ kurmaya calışın; cicekle, ağacla, hayvanlarla, cansız varlıklarla Onlarla aranızdaki bağ gunu mutlu gecirmeniz icin size enerji sağlayacaktır Orneğin işe giderken yolunuzun kenarındaki cicekleri mutlaka gorun Varlıklarından dolayı mutlu olduğunuzu duşunun Ciceklerle kurulan bağ cok onemlidir Yaşam bize bizim ona sunduğumuz kadar artı (+) veya eksi () frekans sunar

Her gun birisi ya da bir şey icin, iyi olduğuna inandığınız bir davranışta bulunun (Orneğin Seni seviyorumdeyin ya da ona cicek alın İhtiyacı olan birine iyilik yapın) Ancak asla Ben yaptım, ben gittim, ben hallettimgibi sozleri kullanmayın

Sabahleyin evde ve işte karşılaştığınız insanlara gulumsemeye calışın Bu sizin icin zorsa kendinizi zorlayın Cunku bedenin de buna ihtiyacı var Gulumsediğiniz zaman kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliyor musunuz? (ancak gulumsemenize canlılık katın, gozlerinizle de gulumsemeye calışın) Bunun aksine kaşlarınızı cattığınız zaman da olumsuz duygularla orulu bir cemberin bedeninizi saracağını

Miş gibi oyununu oynayın ve Bugun mutluyumdeyin Mutluymuş gibi davranırsanız mutlu olmanızı sağlayacak ruhsal durumu davet eder ve bunun sonunda gercekten mutlu olursunuz

Okuduğunuz gazeteyi duşunun Olumsuz haberlere iciniz kararmıyor mu? Sabah ilk karşılaştığınız insanlara yonelik olarak kendinizle ilgili olumlu haberler yayınlayın! Unutmayın, işyerinizde ve cevrenizdeki insanlar bu haberlere gore sizin hakkınızda fikir sahibi olacaktır Orneğin Bugun kendimi harika hissediyorumdeyin Her firsatta bunu tekrarlayın Kendinizi gercekten iyi hissetmeye başladığınızı goreceksiniz

O gunun kotu gececeğine dair bir duşunce zihninizde belirdiyse bunu derhal uzaklaştırın duşuncelerinizden Orneğin İşe gidiyorum yine, mudurumun o berbat yuzunu goreceğim yinediye duşunmek yerine, İyi ki bir işim var, sorunlarımı paylaşacağım bir iş arkadaşına sahibimdiye duşunun (Uzmanlar, bu tur olumlu sozlerin yolda yururken ya da gun boyunca donem donem tekrarlanmasını oneriyorlar)

İşinizde veya cevrenizdeki insanlara daha farklı bakmayı deneyin Orneğin insanlara değer katmayı duşundunuz mu? Yardımcılarımın değerine değer katmak icin ne yapabilirim?diye kafa yorun Onların daha verimli olmalarını sağlamak icin ne yapabileceğinizi duşunun Unutmayın bir insanın iyi yanını ortaya cıkarmak icin once onun en iyi yanını hayalinizde canlandırmaya calışın,

Eğer zorlu bir gunu başlayacaksanız (Onemli toplantı, sınav veya konuk ağırlama gibi) hayal gucunuzu devreye sokun İmgelemeniz, bedeninizin davranışlarını inanılmaz olcude belirler Kendinizi zihninizin gozuyle resmedin Orneğin o gun, nasıl olmak ve nasıl gorunmek istiyorsanız oyle “Guclu, guvenli ve dinlenmiş vs Bu olumlu imgenizin nasıl eksiksiz gercekleştiğine siz bile inanamayacaksınız Eğer gunluk işleri iyi gidiyormuş gibi zihnimizde canlandırırsak işler inanın ki iyi gidecektir!

Kendinizi sevmiyorsanız o gununuz iyi gecmeyecektir Kendinizden nefret etmekten vazgecin Kendinizi kucuk gormeyi bırakın Kollarınız kendinize dolayıp, Herşeyin guzel, saclarını dokuluyor olabilir, ama sahip olduğum tek şey sensindeyin İnsan zayıf yanlarıyla da insandır Gucsuzluklerinizle barış yaptığınız zaman her şey daha kolaylaşacaktır

Alıntıdır

Üst Alt