Son Konu

güzel ve anlamlı sözler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
güzel ve manalı sözler sevdiğine anlamlı sözler kalıcı sözler sevdiğine güzel sevdigine güzel Korkuyorum Yağmuru sevdiğini söylüyorsun; fakat yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun Güneşi sevdiğini söylüyorsun; lakin güneş çıkınca gölgeye kaçıyorsun Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun; lakin rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun İşte bundan korkuyorum; çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!… William Sheakspare Yaşamaya zaman ayırın, Zira süre bunun için yaratılmıştır Çalışmaya zaman ayırın, Başarının bedeli budur Düşünmeye vakit ayrın, Güçlü olmanın kaynağı budur Çevrenize nazik davranmaya vakit ayırın, Mutluluğa giden yol budur Etrafınıza bakmaya süre ayırın, Günler bencilliğinize yetmeyecek kadar kısadır Gülmeye zaman ayırın, Ruhunuzun müziği budur Çocuklarınızla oynamaya süre ayırın, Zevklerin en büyüğüdür Terbiyeli olmaya vakit ayırın, İnsan olabilmenin sembolü budur Goethe İtil, tembel lakin, satılma! Doğrul, devril ama, eğilme! Beslen, uslan ama, yaslanma! Tanış, konuş, yaklaş lakin, uzaklaşma! Zulmü tayin, nefsi görev ama, çam devirme! Rakibini geç, sınıfını geç fakat, gülüp geçme! Ev al, araba al, abdest al ama, beddua alma! Okumaktan zarar gelmez fakat, lânet okuma! Elini aç, gözünü aç, kapını aç fakat, ağzını açma! Davet et, hayret et, af et, tevbe et ama, ihânet etme! Satıcı ol, herif ol, daimi ol, bulucu ol ama, bölücü olma! Hedefe koş, cihada koş, yardıma koş lakin, müşterek koşma! Fidan besle, hayvan besle, çocuk besle fakat, kin besleme! Emek ver, kulak ver, data ver lakin, hiçbir zaman, boş verme! Eşini beğen, işini beğen, aşını beğen lakin, kendini beğenme! Günlerini say, servetini say, büyüklerini say ama, uygun sayma! Paranı ver, gönlünü ver, selâm ver, canını ver ama, sırrını verme!  

Üst Alt