Son Konu

Hafiflik Odaklı Razer Viper V2 Pro Oyuncu Faresi Tanıtıldı

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Razer-Viper-V2-Pro.jpg

Razer bugün, e-spor profesyonellerinin geri bildirimleriyle tasarlanmış, hafif, kablosuz rekabetçi bir oyun faresi olan Viper V2 Pro’yu duyurdu. Viper Ultimate’den %20’den fazla daha hafif olan Viper V2 Pro, yeni jenerasyon anahtarlar, daha uygun pil ömrü ve büsbütün yeni Focus Pro 30K Optik Sensör ile geliyor.

OpTic Gaming’in profesyonel VALORANT oyuncusu olan Jimmy “Marved” Nguyen, fare hakkında “Bu farenin benim için yapıldığını düşünüyorum” yorumunu yaptı. “Elimde hali ve yükü kusursuz, bedenimin doğal bir uzantısı üzere hissettiriyor. Öbür hiçbir şeye benzemiyor.”

Marved, yeni Viper’ın bir prototipini kullanırken, yakın vakitte 2022 VALORANT Şampiyonlar Tipi (VCT) sırasında 35 öldürme (kill) ile en çok öldürme rekorunu kırdı ve Büyük Finalin MVP’si seçildi. OpTic Gaming, turnuvada 1. sırayı alarak Viper’ın yeni jenerasyonunu daha eser piyasaya çıkmadan evvel VALORANT tarihinin bir modülü haline getirdi.

Razer-Viper-V2-Pro-oyuncu-faresi.jpg

Razer’ın yeni Focus Pro 30K Optik Sensörü de Viper V2 Pro’nun bir modülü olarak tanıtılıyor ve %99,8’lik tam çözünürlük doğruluğu vadediyor. Yeni sensör Akıllı İzleme, Hareket Senkronizasyonu ve Asimetrik Kesme üzere AI fonksiyonlarıyla donatılmış.

Fare ayrıyeten “Razer Optik Fare Anahtarları Gen-3” ismi verilen yeni anahtarlarla geliyor. Bu anahtarlar 90 milyon tıklamaya kadar kullanım ömrü vadediyor ve bu da pahası evvelki jenerasyon anahtarın ömrüne nazaran %25 artış demek.

Viper V2 Pro artık Type-C ile şarj edilebiliyor. Farenin altında bir DPI denetim düğmesi var ve yazılımla uğraşmak zorunda kalmadan ayar yapılabiliyor. Viper V2 Pro’nun biçimine nazaran evvelden kesilmiş ek kavrama bantları, Razer Speedflex şarj kablosu ve 2,4 GHz HyperSpeed USB dongle genişletici, Viper V2 Pro ile birlikte geliyor ve oyuncular istedikleri formda yapılandırabiliyor.

Razer’ın yeni faresi Avrupa’da 159.99 Euro, ABD’de ise 149.99 Dolar fiyatla satışa sunulacak.

Üst Alt