Son Konu

Hamileler Hangi Duaları Okumalı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hamilelikte Hangi Dualar Okunmalı,
Hamilelerin Okuması Gereken Dualar,
Hamilelerin Okuyacağı Dualar

Hamileler Hangi Duaları Okumalı

Doğum, yerine tarafından hayatî tehlike talep eden bir ameliyat olabilir Böylesine ciddî bir olay, muhakkak sadece mânevi dua ile geçiştiritlemez Önce bedensel tedbirler alınır, yâni gereken ebeye, doktora gidilir, alâka ve muayenesi temin edilir, Bundan daha sonra sıra manevî tedbire, yâni duaya gelir

Nasıl yalnızca hekim belirli şifaya araç değilse, sadece dua da o kadar belirli şifaya sebep olmaz Zira ikisini de Rabbimiz emretmekte, hem maddî, keza de manevî tedbiri dinimiz istemektedir Birini icra edip ötekini ihmal eden, kuşkusuz yarım meslek yapmış olur

Maddî tedbirden sonradan alınacak manevî tedbiri, yâni okunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:

Doğum yapacak hanımın afiyet ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete ’lKürsî okunur, sonradan (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur Bunlardan sonradan da şu âyet okunur:

İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin (Araf 54)

Resuli Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş, netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecelli etmiştir, Mübarek nesil Hazreti Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarla dünyaya gelmişlerdir Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah ’a şükretmek, konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir

Hamileyken okunmasi gereken dualar

1gebeligin birincil 4ayında sübahanallahi vebi hamdihi 5000defa okunmalı cocugun saglıklı olmasi icin2hoş yüzlü olması için yusuf suresi okunur3ahlakı hoş olması icin ibrahim suresi49ay her tarafında 71 kere enbiya suresi okunur salih evlat için5dogumu kolaylaştırmak için inşrak suresi ilk 3 ayeti okunur6bol bol yasin okunmalı7mümkünse 1 defa hatim etmeli8en eksik 40 gece gece namazı kıl9hergün sabah namazında 50 ihlas,50 kadir suresi oku10140 selavat getir Allah yardımcımız olsun

Özel Baskı *

Üst Alt