Son Konu

Hastalık icin okunacak dua

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hastalık icin okunacak dualar

Hastalık icin okunması tavsiye edilen bir dua paylaşmak isityorum sizlerleİnanarak bu duayı okuduğunuzda Allahın izniyle Allah tum sıkıntılarınızı ve rahatsızlıklarınızı giderecektirAllahın Şafi isminin hurmetine şifa istemek ayrıca Şafi esmasınında cekilmesi tavsiye edilmiştir

Hastalık icin okunacak dua

Resulullah Aleyhisselam’ın duası; d1 Allahumme Rabbennas muzhibelbe’s uşfi enteşşafi la şafiye illa ente uşfi şifaen la yuğadiru sekamen

Ey Allah’ım! İnsanların Rabbi sensin, her zorluğu gideren sensin Şifa ver, şifayı ancak sen verirsin, senden başka şifa verecek yoktur

Oyle bir şifa ver ki, hasta uzerinde hastalık izi ve eseri kalmasın

Peygamberimiz (sav) ağrılara karşı şu duayı okurdu

Bismillahilkebiri eUzu billahilazimi min kulli ırkın ne’arin ve min şerri harrinnari (Ulu Allah’ın adıyla, kanla kabaran her bir damardan ve ateş hararetinin şerrinden azamet sahibi Allah’a sığınırım

Cebrail (as), Peygamberimiz (sav) hasta olduğunda O’na şu duayı okudu; d4 Bismillahi erkike min kulli dain yu’zike ve min şerri kulli nefsin ev ayni hasidin Allahu yeşfike bismillahi erkike (Allah’ın adıyla Sana eza veren butun hastalıklara karşı, butun kotu nefis ve hasedcilere karşı sana okuyorum

Allah sana şifa versin Ben Allah’ın adı ile sana dua ediyorum

imageshastalikicinokunacakdua5adbec2bf400c

Üst Alt