Son Konu

Havuçlu Cezerye Nasıl Yapılır?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Havuçlu Cezerye Nasıl Yapılır?

Benim en sevdiğim lezzetlerden bir tanesidir havuçlu cezerye… Hem görüntüsü keza de lezzetini hiçbir şeye değişmem Kabul ediyorum kilo vermeye çalışan hanımlar için biraz tehlikeli bir tatlı ama gelin kendinize izin verdiğiniz bir gün havuçlu cezerye yaparak midenizi ödüllendirin

Havuçlu Cezerye nasıl yapılır diye soranlar için evde denediğim, sonucundan fazlasıyla hoşnut kaldığım tarifi hemen sizlerle paylaşayım

35 adet pötibör bisküvi

1 bardak şeker

2 bardak havuç rendesi

Ceviz, fındık (hatta kuş üzümü)

Hindistan cevizi

Havuçlu cezerye nasıl yapılır?

Şeker ve havuç rendesini suyu çekilene değin kaynatın Suyunu çeken havuçların içine un haline getirdiğiniz pötibör bisküvileri ekleyin ve yoğurun

Şu Anda işin en nefis kısmına yani içine ceviz, fındık, üzüm gibi kuruyemişlerin eklenmesine geldik Benim tercihim defalarca ceviz ve kuş üzümünden yana olmuştur Tavsiyeme kulak verenler olur mu bilemem lakin bir deneyin derim

Hemen hazırladığımız bu havuçlu bisküvili hamura şekil verelim Ben minik cevizden adeta canlı toplar yapmayı seçim ediyorum Bu topları hindistancevizine buluyorum ve dahası kürdan batırarak buzdolabında dinlendiriyorum *

Üst Alt