Son Konu

Hayatımı Yeniden Yaşayabilseydim eger

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hayatımı Baştan Yaşayabilseydim eger lütfen dikatlice okuyun Amma Bombece Avustralya´da kanserden öldü Ölümünden anında önce şunları yazdı Hayatimi tekrar yasayabilseydim eğer; Hastayken yatağa girer dinlenirdim Ben olmadığım vakit her şey kötüye gidecek diye düşünmezdim Gül seklindeki pembe mumu saklamaz yakardım Daha eksik konuşur, ama daha çok dinlerdim Yerler kirlense, masa örtüm lekelense bile daha çok arkadaşımı aksam yemeğine gösteri ederdim Oturma odasında TV seyrederken, patlamış mısır yer, şömineyi yanmak isteyen birisi olduğunda ona engel olmazdım Yerler kir olacak diye korkmazdım Bana gençliğini anlatmaya çalışan dedeme daha çok zaman ayırırdım Kocamın sorumluluklarını daha çok paylaşırdım Saçım bozulmasın diye, arabanın caminin açılmasını önlemezdim Eteğimin lekelenmesine aldırmadan çimlere otururdum TV seyrederken daha eksik, hayata bakarken daha fazla ağlar ve gülerdim Ömür boyu garantilidir denilen hiçbir şeyi satın almazdım Hamileliğimin bir lahza önce sona erip, doğum yapmayı dilemek yerine, gebe olduğum her anin tadını çıkarır ve içimde bir canlı yaratmanın ne değin inanılmaz olduğunu fark ederdim Bu pek nadir bir durum ama Mucize gibi bir şey Çocuklarım beni öpmek istediklerinde, katiyen Önce git ellerini yüzünü yıkademezdim Onlara daha fazla seni seviyorum, ondan da daha fazla özür dilerimderdim Lakin başka bir yaşam verilseydi en çok yapacağım şey; her dakikasını değer biçmek olurdu Özenle bak Aslında gör Yaşa Vazgeçme Ufak şeyler için şikâyet etmekten vazgeç Bana benzemeyenler, benden daha fazla şeye sahip olanlar ve kimin ne yaptığı beni ilgilendirmezdi Bunun yerine, ilişkilerimi güçlendirmeye çalışırdım Sahip olduğunuz ruhsal, fiziksel ve hissi her şey için Allah´a şükredin Tek bir hayatiniz var ve bir gün sona eriyor Umarım her gününüzü değerlendirirsiniz´´ Amma Bombece  

Üst Alt