Son Konu

Huawei kendi işletim sistemi için tarih verdi!

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Huawei son zamanlarda Amerika ve Amerikalı şirketlerin uyguladığı yaptırımlarla uğraşıyor. Özellikle Google tarafından uygulanan yaptırımlar, Huawei’yi mobil departmanda çok zor bir duruma sokabilme potansiyeline sahip. Bu durumlara karşı önceden hazırlanmaya başlayan Huawei işletim sistemi hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Huawei işletim sistemi için tarih verdi!

Huawei Ürün Başkan Yardımcısı Bruce Lee, Mart ayında yaptığı açıklama ile birlikte kendi işletim sistemlerini geliştirdiklerini doğrulamıştı. Son birkaç günde gelişen olayların ardından söz konusu işletim sistemi tekrardan gündeme geldi. Huawei CEO‘su yaptığı açıklama ile birlikte işletim sistemi hakkında önemli bazı detayları paylaştı.
huawei-isletim-sistemi-aciklamasi.jpg
Huawei CEO’su Richard Yu, yaptığı açıklamada işletim sisteminin 2020 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde hazır olacağını belirtti. İşletim sisteminin adı hakkında henüz bir açıklama olmamasına karşın, hem mobil hem de dizüstü bilgisayarlar için uygun bir platformun geliştirileceği bildiriliyor.

Şirket sadece işletim sistemi tarafında değil, aynı zamanda uygulama mağazası tarafında da bağımsız adımlar atmaya hazırlanıyor. Şimdilik söz konusu olayların nasıl gelişeceğini tahmin etmek zor.

Üst Alt