Son Konu

Huawei Mate 20 Pro için Android 10 müjdesi

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huaweimate20proandroid10mujdesi.jpg

ABD ve Google ile yaşadığı bazı sorunlar sebebiyle, Huawei, yeni modeli Mate 30 Pro’yu Google Play Servisleri‘nden yoksun olarak piyasaya sürmüştü. Hatta, yeni amiral gemisi piyasaya çıkmadan önce, Mate 30 Pro’nun Huawei’nin kendi işletim sistemi ile geleceği de çok konuşulmuştu. Ancak beklendiği gibi olmadı ve yeni model de, Google Play Servisleri olmasa bile yine de Android işletim sisteminin son sürümü Android 10 ile geldi. Bundan sonraki soru ise, diğer modeller ve özellikle Mate 20 Pro için Android 10 yayınlanacak mı sorusuydu.

Huawei Mate 20 Pro için Android 10 yayınlanmaya başladı

Yeni çıkan telefonlarda Google Hizmetleri ile alakalı sorunlar olsa da, eski Huawei modellerindeki önceki Android sürümlerinde bu hizmetleri sorunsuz kullanan kullanıcılar, yeni işletim sisteminin cihazlarına gelmesini heyecanla bekliyorlardı.

Müjdeli haber Hollanda’dan geldi. Hollanda’daki bazı kullanıcılar, Mate 20 Pro cihazlarının Eylül 2019 güvenlik yamasıyla birlikte Android 10 güncellemesi ve EMUI 10 sürümüne güncellendiğini bildirdiler. Tabii ki, EMUI 10 arayüzünde, Android 10’un getirdiği bazı yeni özelliklerle birlikte ciddi bir tasarım değişikliği de var.
xmate20proandroid10.jpg.pagespeed.ic.ZvOZ1wS8aE.jpg
Güncellemenin sürüm numarası 10.0.0.136 ve  4.42GB büyüklüğünde. Muhtemelen tüm kullanıcılara ulaşması da biraz zaman alacak. Bunun çoğu firmanın yaptığı güncelleme stratejisinde olduğu gibi, aşamalı bir dağıtım olacağını düşünüyoruz. Ancak görünen o ki Huawei Mate 20 Pro için Android 10 ve EMUI 10 güncellemesi yakında ilgili tüm cihazlara gelecek.

Üst Alt