Son Konu

İbrahim Tatlıses'in yaralandığı kazanın nedeni ortaya çıktı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
172016.jpg

Muğla'nın Bodrum ilçesi Kapuz Caddesi'nden dün saat 10.50'de Ortakent istikametine giden Gültekin Gülsoy'un kullandığı 48 BZ 087 plakalı kamyon, bölünmüş yola 60 metre kala yağmurun kayganlaştırdığı yolda denetimden çıkıp, savrulduktan sonra karşı şeride geçerek Uğur Yılmaz idaresindeki 35 GH 063 plakalı ve İbrahim Tatlıses'in de bulunduğu minibüsle çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle Yılmaz'ın kullandığı minibüs, arttan gelen Mehmet Ali Timurhan'ın kullandığı 48 BD 731 plakalı arabanın ön kısmına çarparken, kamyon ve minibüs uçuruma düştü.

Tatlıses'in aracı alev aldı

Kazada minibüste bulunan İbrahim Tatlıses, polis memuru Alper Arıcıoğlu, Metin Cantimur, Uğur Yılmaz, Mevlüt Aykı, Berka Gül, kamyon sürücüsü Gültekin Gülsoy ve arabadaki T.Ş. yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye sıhhat, itfaiye ve polis takımları sevk edildi. Bu sırada Tatlıses'in bulunduğu minibüs, alev aldı. Aracın yandığını gören oğlu İdo Tatlıses ise yangın söndürme tüpüyle müdahale etti.

Ayak tarak kemiklerinde kırık var

Araç içinde sıkışan İbrahim Tatlıses, alevlerin söndürülmesinin akabinde grupların müdahalesi sonrası yaklaşık 1 saatte çıkarıldı. Birinci müdahalesi kaza yerinde yapılan Tatlıses, bölgedeki özel hastaneye kaldırıldı. Tatlıses'in kaza haberini alan müzikçiler Ebru Yaşar ve Demet Akalın da hastaneye gelerek ziyarette bulundu. Hekimlerin genel müdahalesi sonrası Tatlıses'in ayak tarak kemiklerinde kırık olduğu tespit edildi.

Sahneye ayakları sargılı çıktı

İki ayak tarak kemiğinde kırık olan İbrahim Tatlıses, dün akşam tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Tatlıses, ambulansla sahne alacağı restorana götürüldü. Tatlıses, ayakları sargılı olarak tekerlekli sandalyeden müziklerini söyledi. Konser öncesi sahnede konuşan Tatlıses, "Bugün başımızdan bir kaza geçti, Cenab-ı Hak meleklerini gönderdi, otomobilimiz dereye yuvarlanıyordu. Hiçbir vakit ayağımı size karşı uzatmadım, 'Doktorum bu türlü olacak' dedi. 'Ben seyircime ayaklarımı uzatmamam' dedim. Affedin. Bugün başımızdan makûs bir kaza geçti. İdo'yla kahvaltıya gidiyorduk. Kaza yaptık, otomobil alev aldı. İdo bölgeden geçen araçları durdurarak yangın söndürme tüpü aldı. Ben otomobilin içindeydim, kül olacağız ve yangını söndürdü. Ben bu akşam seyircime kelam verdim, 'Sahneye çıkacağım' dedim. Evlatlarıma ve aileme teşekkür ederim. Polis, jandarma ve hastanemize de ayrıyeten teşekkür ederim bizimle çok ilgilendiler" dedi.

​Yaralılar taburcu oldu, şikayetçi olunmadı

Öte yandan hastanede tedavisi süren 8 yaralı da tedavilerinin akabinde taburcu edildi. Kamyon şoförü Gültekin Gülsoy'un, sözünde, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda aracın hakimiyetini kaybettiğini ve kazanın şokunu yaşadığını söylediği öğrenildi.

Kazayla ilgili tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadığı, kamyon şoförü Gültekin Gülsoy'un yapılan muayenesinde, kanında 0.10 promil alkol tespit edildiği belirtildi.

Üst Alt