Son Konu

İçişleri Bakanlığı: Sokağa çıkma yasağına uymayan 2 bin 756 kişiye adli ve idari işlem gerçekleştirildi

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Icisleri%2DBakanligi%2DSokaga%2Dcikma%2Dyasagina%2Duymayan%2D2%2Dbin%2D756%2Dkisiye%2Dadli%2Dve%2Didari%2Dislem%2Dgerceklestirildi%2D234223%2Epng

İçişleri Bakanlığı 31 kentteki sokağa çıkma yasağı uygulamasıyla ilgili son duruma ait bir açıklama yaptı. Açıklamada 31 vilayetteki 63 milyon 640 bin vatandaşın neredeyse tamamının yasak kapsamında meskende kaldığı kaydedildi. Sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 şahsa ise adli/idari süreç gerçekleştirildiği belirtildi. 

Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

Koronavirüs önlemleri kapsamında 31 vilayetimizde dün gece saat 24.00 prestijiyle sokağa çıkma yasağı başlamış olup yarın gece saat 24.00’a kadar devam edecektir.

Kelam konusu yasak kapsamında 31 vilayetimizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekmek üzere zarurî muhtaçlıkları valilik ve kaymakamlıklarca oluşturulan vefa toplumsal takviye kümeleri, mahallî idareler, muhtarlar ve fırın esnafı vasıtasıyla karşılanmaktadır.

31 vilayetimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında meskenlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda ahenk sağlamıştır.

Fakat kimi vilayetlerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Genel Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili kanun unsurları kapsamında isimli ve idari süreç uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 şahsa adli/idari süreç gerçekleştirilmiştir.

Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile uğraş kapsamında aldığımız önlemlere, göstermiş oldukları hassas yaklaşımdan ötürü teşekkür ederiz.

Yasağa uymayan alkollü şoförden polise: Ben sokağa çıkmadım, otomobilimin içinde oturdum

31 vilayette iki gün mühletle uygulanacak sokağa çıkma yasağının birinci gününde Fatih'te polis takımlarına yakalanan alkollü şoför, "Ben sokağa çıkmadım. Otomobilimin içinde oturdum" dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı 31 vilayette iki gün müddetle ilan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında polis takımları, kimi bölgelerde kontrol maksadıyla uygulama noktası oluşturdu.

Bu kapsamda İstanbul'un Fatih ilçesinde akollü olduğu tespit edilen şoförün aracı çekilerek ehliyetine el koyuldu. Sabah saatlerinde 3 bin TL ceza yiyen alkollü şoför alkolmetreye üflemek istemedi. Sokağa çıkma yasağının sorulması üzerine konuşan şoför, "Ben sokağa çıkmadım. Arabamın içinde oturdum. Oradaki memur arkadaşlar bana 3 bin TL ceza yazdı" dedi.

Üst Alt