Son Konu

İki Yaşındaki Çocuk Kendisini Isıran Yılanı Isırdı

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Bingöl'de, kendisini ısıran yılanı ısıran iki yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı. Çocuğun sıhhat durumunun düzgün olduğu öğrenildi.

İLKHA'nın aktardığı habere nazaran, Bingöl'ün merkeze bağlı Kantar köyünde 2 yaşındaki S. E. isimli çocuk bahçede oynadığı esnada çığlık attı. Attığı çığlığın akabinde çocuğun yanına gelen komşusu 50 santim uzunluğundaki bir yılanı çocuğun ağzında gördü. Yılanın sokmasıyla çocuğun refleks gösterip yılanı ısırdığını gözleyen komşu, yılanı çocuğun elinden alarak öldürdü.

Komşunun çocuğa birinci müdahalesinin akabinde sıhhat gruplarının konuta gelmesiyle küçük çocuk Bingöl Bayan Doğum ve Çocuk Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan çocuğun hayati tehlikesinin olmadığı ve sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenildi.

"Allah bağışladı bize"

Baba Mehmet Ercan, olayla ilgili şunları aktardı:

'Dün çalışmaya gitmiştim, telefon geldi ve dediler ki çocuğunu yılan ısırmış. Ben yetişene kadar sağ olsunlar sıhhat takımları çocuğumuhastaneye getirmişler. Komşuların yardımıyla Allah bağışladı bize. Komşunun anlattığına nazaran gelirken yılan çocuğun elindeydi ve yılanla oynuyordu ve yılanı ısırdığını söyledi.  Buradan komşularıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun onlardan.

Doktorlar da analizlerinin pak olduğunu belirtip 24 saat müşahede altında kalması gerektiğini söylediler. Burada anne babalara da seslenmek istiyorum, lütfen çocuklarınıza dikkat edin. Gözünüz kulağınız çocukların üzerinde olsun.'

Üst Alt