Son Konu

insan hayatı‏

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İnsan hayatında bir anın bile ne kadar onemli olduğunu anlatan cok guzel bir hikaye
Okumanızı tavsiye ederim

Jack yavaşlamadan once Takometreye baktı: Hız limitinin 50 olduğu yerde 73 ile gidiyordu ve son dort ay icerisinde dorduncu defa polis tarafından
durduruluyordu Bir insan nasıl bu kadar şanssız olabilirdi? Jack arabasını sağa cekti İnşallah su anda yanımızdan daha hızlı bir araba gecerdiye duşunuyordu

Polis elinde kalın bir not defteri ile arabadan indi

Bob? Bu Polis Kiliseden Bob değil mi?

Jack iyice arabasının koltuğuna sindi Bu durum bir cezadan daha kotuydu Kiliseden tanıdığı bir Polis, arkadaş olduğuna bakmaksızın birini durduruyordu
Hem de hızlı gidip, trafik kurallarını ihlal ettiği icin

Merhaba Bob Birbirimizi yeniden boyle gormemiz cok ilginc

Merhaba JackBob gulumsemiyordu

Beni, karımı ve cocuklarımı gormek icin eve giderken yakaladın

Evet oyleBob umursamaz gorunuyordu

Son gunler eve hep cok gec geldim Cocuklarım beni uzun suredir hic gormedi Ayrıca Diana bana bu akşam Patates ve biftek yiyeceğimizi soyledi
Ne demek istediğimi anlıyorsun değil mi?

Evet ne demek istediğini anlıyorum Ayrıca trafik kurallarını ihlal ettiğini de biliyorumdiye cevapladı Bob

Eyvah! Bu taktik fazla işe yaramayacak gibi Taktik değiştirmek gereklidiye duşundu Jack

Beni kac ile giderken yakaladın?

Yetmiş Lutfen arabana girer misin?dedi Bob

Ah Bob, bekle bir dakika lutfen Seni gorduğum anda Takometreye baktım Sadece 65 ile gidiyordum

Lutfen Jack, arabana girdiye usteledi Bob

Jack canı sıkkın bir şekilde arabasına girdi, kapıyı carparak kapattı Bob not defterine bir şeyler yazıyordu

Bob niye benim ehliyetimi ve araba ruhsatını istemiyor kidiye duşundu Jack

Ne olursa olsun, bundan sonra kilisede bu adamın yanına oturmaktansa, bir kac Pazar Jack kiliseye gitmeyecekti Bob kapıyı tıklatıyordu Jack arabasının
penceresini 5 cm kadar actı Bob Jack'a bir kağıt verdi ve gitti

Ceza değil budiye kendi kendine soylendi Jack Bir anda sevinmişti Bu bir yazıydı ve kağıtta şunlar yazıyordu:

Sevgili Jack, benim bir kızım vardı Altı yaşındayken cok hızlı araba kullanan biri tarafından olduruldu Bu kazadan dolayı, adam cezalandırıldı
3 ay hapishane cezasıydı bu Bu adam hapishaneden cıkınca kendi cocuklarına sarılıp, opup, onları tekrar koklayabildi Ama ben Ben kızımı tekrar koklayabilip,
opebilmek icin, cennete gidinceye kadar beklemem gerekiyor Bin defa adamı affetmeye calıştım Bin kerede başardığımı zannettim Belki başarmışımdır, ama
hala kızımı duşunuyorum Lutfen benim icin dua et ve dikkat et Jack, tek bir oğlum kaldı

Jack 15 dakika kadar bir sure yerinden kıpırdayamadı Daha sonra kendine gelip, yavaş yavaş evine gitti Evine varınca, cocuklarına ve karısına
sıkıca sarıldı Hayat cok değerli, surekli dikkat et Dikkatli araba kullan ve başkalarının hakkına saygı goster Hic bir zaman unutma, istediğin kadar
araba satın alabilirsin, ama insan hayatını asla

Üst Alt