Son Konu

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Sunmaya Başladı

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
instagram-begeni-sayisi-gizleme-ozelligi-sunmaya-basladi.jpg

2019 yılından bu yana Facebook tarafından kullanıcıların gönderilerindeki beğenme ve reaksiyon sayaçlarının onları takip eden bireylerden gizlemelerinin bir yolu test ediliyordu. Artık ise Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği herkes için sunulmuş durumda.

Bu yeni özellik sayesinde fotoğraf ve görüntü paylaşım servisindeki beğeni sayılarını çarçabuk gizlemek mümkün. Oburlarının gönderilerinizin kaç beğeni aldığını görmesini engellemek için denetim sizde. Ek olarak, akışınızdaki tüm gönderilerde emsal sayıları görmeyi bırakma seçeneği de mevcut.

Akışınızdaki tüm gönderilerdeki beğenme sayılarını gizlemek için Ayarlar’daki yeni Gönderiler kısmına gidebilir ve akabinde bu seçeneği değiştirebilirsiniz. Bu seçenek, siz paylaş düğmesine basmadan evvel yahut yayınınız yayınlandıktan sonra bile kullanılabiliyor.

Facebook, bu değişikliğin insanlara toplumsal medya platformundaki tecrübeleri üzerinde daha fazla denetim vermeyi amaçladığını belirtiyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde her iki denetim Facebook platformunda da faal hale gelecek.

Yeni özellik ile toplumsal ağ devi, dijital refahınızı da güzelleştirmeyi umuyor. Facebook, bu eforun bir modülü olarak insanların Instagram’daki tecrübelerini güzelleştirmeye yönelik çalışmalar yürütmek ile topluluk dayanağını uygunlaştırmak ve siyasetlerini ile eserlerini geliştirmek için üçüncü taraf araştırmacılara fon sağlıyor. Fon için müracaat şu anda tüm global akademisyenlere ve kar maksadı gütmeyen kuruluşlara da açık.

Öteki taraftan Facebook’un çocuklar için Instagram planlarını iptal etmesinin istendiğini de hatırlatalım.

Üst Alt