Son Konu

Instagram grup sohbeti nasıl kurulur?

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
how-to-make-a-group-chat-on-instagr-sN5N_cover.jpg

Instagram, milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur ve grup sohbetleri, Instagram kullanıcıları arasında popüler bir iletişim aracıdır.

Instagram grup sohbeti nasıl kurulur?

Instagram grup sohbeti oluşturmak oldukça kolaydır ve aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilir:

Adım 1: Instagram hesabınızla giriş yapın

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlem için Instagram uygulamasını açın ve kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Sohbet simgesine dokunun

Ana sayfanızda, ekranınızın sağ üst köşesinde bir mesaj simgesi bulunur. Bu simgeye dokunarak mesajlar sayfasına gidebilirsiniz.

Adım 3: Yeni bir grup sohbeti oluşturun

Mesajlar sayfasında, ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan "+" simgesine dokunarak yeni bir sohbet başlatabilirsiniz. Bu simgeye dokunduktan sonra, "Yeni Grup" seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

image1-h2s5.jpg

Adım 4: Sohbet üyelerini seçin

Sohbetinizi oluşturduktan sonra, sohbet üyelerini seçmeniz gerekiyor. Bunun için, sohbetinize eklemek istediğiniz kişilerin kullanıcı adlarını arayabilir veya takipçi listesinden seçebilirsiniz.

Adım 5: Grup sohbetine bir isim verin

Sohbet üyelerini seçtikten sonra, grubunuz için bir isim belirlemeniz gerekiyor. İsim, sohbetin amacını veya katılımcıları hakkında bilgi verebilir.

Adım 6: Sohbeti başlatın

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, "Başlat" düğmesine dokunarak sohbeti başlatabilirsiniz. Bu adımdan sonra, grubunuzda mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Instagram grup sohbeti oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Yalnızca birkaç tıklama ve basit adımlarla, arkadaşlarınız, aileniz veya iş arkadaşlarınızla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, grup sohbeti oluştururken, sohbetinizi istediğiniz zaman düzenleyebilir veya yeni üyeler ekleyebilirsiniz.

Üst Alt