Son Konu

Instagram Şifre Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

Editör

Editor
Tepkime
5
Credits
5,025
Geri Bildirim : 1 / 0 / 0
En ünlü sosyal medya platformlarından biri olan Instagram insanların en çok vakit geçirdiği platformlardan biri olarak bilinir. Bu sebepten dolayı da genelde insanlar uzun süre Instagram şifresi ile ilgili bir işlem yapmadıklarımda Instagram parolasını tekrar girmesi gereken durumlarda şifrelerini unutabilmektedirler. Bu noktada Instagram şifresi unutulduğu zaman yapılabilecek çeşitli çözüm yöntemleri bulunuyor. Instagram şifre yenileme nasıl yapılır, Instagram şifre unuttum e-postamı bilmiyorum, Instagram şifre sıfırlama maili gelmiyorsa ne yapılır konularını sizin için araştırdık.

Sosyal medyanın günümüzde büyük bir yer edilmesi ile birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram'da hayatımızda büyük bir yer edinmektedir. Özellikle uygulama içerisinde hikayeler paylaşmak, Reels’ler, gönderiler, keşfet bölümleri gibi pek çok özellikle birlikte kullanıcı kitlesi de bir o kadar fazladır. Bazı durumlarda kullanıcılar Instagram'a bir defa giriş yaptıktan sonra uygulama üzerinden şifresiz bir şekilde uzun süre boyunca giriş yapabildiğinden dolayı şifre kullanımındaki azlık sebebiyle zamanla şifreleri unutabilmektedirler. Hatta uzun bir süre geçerse hesabın hangi e-postaya bağlandığı gibi bilgileri de unutabiliyorlar. Bu yüzden Instagram bu tür sorunlar için çeşitli yollardan şifre yenileme yöntemleri ile hesabı tekrar giriş yapabilmeyi sağlamaktadır. Bu durumda hesabınıza giriş yapacağınızda şifre bilginizi unuttuğunuz takdirde “şifremi unuttum” kısmından farklı yollar denemeye başlayabilirsiniz. Burada karşınıza çıkacak ekrandan “Facebook ile giriş yap” seçeneği ile kolay bir şekilde hesabınıza tekrardan girebilirsiniz. Eğer Facebook şifrenizi hatırlamıyor ya da Facebook hesabı kullanmıyorsanız bunun için telefon numarasıyla giriş yöntemini deneyebilirsiniz. Buradan telefonunuza gelen giriş bağlantısıyla da tekrar Instagram hesabınıza erişebilirsiniz. Yani kısaca Instagram giriş ekranında “şifremi unuttum” kısmındaki kategorilerle size uygun olan giriş yöntemini deneyebilirsiniz.

Instagram Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Instagram şifrenizi unuttuğunuz takdirde öncelikle ilk yapmanız gereken Instagram hesabınıza giriş ekranında “şifremi unuttum” bölümünü girmek olmalıdır. Tarayıcı üzerinden ya da bu uygulama üzerinden bu “şifremi unuttum” bölümünü kullanarak ister telefon numaranız ister e-postanız isterseniz de Facebook hesabınızla Instagram'a giriş sağlayarak karşınıza çıkacak şifre yenileme ekranından yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise Instagram şifrenizin telefon numaranıza mı yoksa e-postanıza mı kayıt ettiğinizi hatırlamak olmalıdır. Bu sekilde doğru telefon numarası ya da doğru e-posta ile birlikte kolay bir şekilde şifre yenileme ekranına ulaşabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz herhangi bir yöntem işe yaramadıysa da diğer yöntemleri uygulayarak şifre yenileme ekranına ulaşmak mümkündür.

Instagram Şifre Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram şifrenizi unuttuğunuz zaman kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de e-posta adresinizden şifre yenileme ekrana ulaşarak tekrardan hesabınıza giriş yapmaktadır. Fakat özellikle birden fazla hesabı bulunan kullanıcılar bu konuda hesabın hangi e-posta adresine kayıtlı olduğunu hatırlamakta sorun yaşayabilirler. Bunun içinde genel olarak yapabileceğimiz yöntemlerden ilki “giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz” sayfasına gitmektir. Karşınıza çıkan ekranda boş kutucuk bölümüne tıklyarak hesabınızı herhangi bir gmail hesabı adresine bağlantılı olarak şifre yenileme bağlantısı için son harfi gözükecek şekilde şifre yenileme bağlantınız “q…q@gmail.com e-posta adresine” gönderildi şeklinde bir bilgi aldığınız zaman bu e-posta adresi üzerinden yenileme bağlantısını kullanabilirsiniz. Eğer bu çözüm işe yaramazsa da diğer sorun çözme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Instagram Şifre Sıfırlama Maili Gelmiyorsa Ne Yapılır?

Gmail ile şifre sıfırlamak, ardından yeni bir şifre belirlemek için kullanılan yöntemlerden biridir. Fakat bazı durumlarda bu yenileme e-postasını almak için hesabınıza giriş yaptığınız zaman herhangi bir yenileme e-postasının gelmediğini görebilirsin. Bunun içinde öncelikle ilk yapmanız gereken sifre yenileme maili talebinizin kesinleştiğini kontrol etmek ve bu talebin doğru e-posta adresini gönderildiğini gözden geçirmek olmalıdır. Bütün kontrolleri sağladığınız takdirde herhangi bir mail gelmediyse birkaç defa daha bu işlemi tekrarlayabilir ve hala sorun devam ediyorsa da Instagram'a sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.

Üst Alt