Son Konu

Intel’den üretim kapasitesi ve 7nm için açıklama

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
intel-2021-yilinda-7nm-uretime-baslayacak.jpg

Uzun süredir 10nm teknolojisiyle işlemci üreten Intel, rakibinin gerisinde kaldığı için birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyordu. Şirket, pandemi sürecinde üretim kapasitesi artışı ve 7nm teknolojisi ile üretim ilgili açıklamalarda bulundu.

Intel, 7nm teknolojisi ile üretime başlayacak

Ryzen hamlesi ile rekabeti tekrar alevlendiren AMD, her geçen gün daha gelişmiş teknolojiler ile karşımıza çıkıyor. Buna karşın Intel tarafında gözle görülür bir gelişimin olmayışı birçok kişi tarafından eleştiriliyor.
intel-2021-yilinda-7nm-uretime-baslayacak-1.jpg
Pandemi sürecinde donanım firmaları, üretim kapasitelerini düşürdüklerini açıklamıştı. Intel tarafından yayınlanan videoda şirketin boş ofis laboratuarlarını üretim tesisine çevirdiği ve üretim kapasitesinin diğer firmaların aksine arttığı belirtildi.

Intel kıdemli başkan yardımcısı Keyvan Esfarjani, ” Son 3 yılda silikon devre levhası üretimini yaklaşık 2 katına çıkardık. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına kayıtsız kalmayarak kapasitemizi artırmak için yatırım yapmaya devam ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

10nm yonga ihtiyacını en hızlı şekilde çözüme kavuşturduğunu belirten firma, 7nm teknolojisi üzerine çalışma yürüttüğünün altını çizdi. 2021 yılında 7nm işlemci üretimine geçmeyi planladıklarını belirten Intel, 2022 yılında yeni teknolojisini kullanıcılara sunacağını açıkladı. Ayrıca İsrail, Oregon ve Arizona’da bulunan tesislerde şirketin 10nm teknolojisinin verimini artırarak üretime devam ettiği iddia ediliyor.

Üst Alt