Son Konu

iPhone’lar beklenen kamera özelliğine nihayet kavuşacak!

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
iphone-telefoto-lens-ozelligi-1.jpg

The Elec adlı Kore haber şirketine göre Apple, Güney Koreli Jahwa Elektronik firmasıyla bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Jahwa Elektronik, yeni iPhone modelleri için periskop telefoto lens üretecek.

Jahwa Elektronik, geçtiğimiz günlerde yeni periskop telefoto lens üretim tesisi kurmak için 155 milyon dolarlık bir harcama yapacağını duyurmuştu. Apple ise geçen senenin başlarında Jahwa Elektronik’in yeni tesislerini ziyaret etmişti.

Apple, Jahwa Elektronik’e yatırım yapabilir

Apple, tedarikçi firmalarından genellikle kendi parçaları için ayrı bir üretim tesisi kurmasını istiyor. Firmanın geçen sene ziyaret etmesi ve Jahwa Elektronik’in de yeni tesis inşa edeceği açıklamalarının ardından yeni iPhone modelleri için periskop telefoto lens üretimi yapılması bekleniyor. Ancak üretim tesislerinin inşa edilmesi ve Apple’ın onayından geçmesi için belli bir süreç gerekiyor.
iphone-telefoto-lens-ozelligi1.jpg
Jahwa Elektronik, yeni üretim tesislerinde periskop kamera sistemne bağlı telefoto lens üretecek. iPhone modellerinin bir periskop lens ile geleceğine dair birçok sızıntı, 2020 yılından beri gündemde yer alıyor. Fakat yeni tahminler bu özelliğin ilk 2023 yılında çıkacak iPhone 15 Pro modelinde bulunacağı söylüyor.

Özellik, görüntüyü cihazın içine 45 derecelik açıyla değiştirerek taşıyan bir sistem. Fonksiyonu ise görüntünün çözünürlüğü düşmeden yakınlaştırma yapmayı sağlaması.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ilk hangi iPhone serisi, periskop telefoto lens özelliğiyle gelecek? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Üst Alt