Son Konu

Kaçırma İddialarını Reddetti: 15 Yaşındaki Kızla Ormanda Bulunan 40 Yaşındaki İşçi Serbest Bırakıldı

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-fffc2442b489519b250e802187aabe436db0399e.jpg

Adana'nın Karaisalı ilçesinde, 15 yaşındaki A.R.Ş.'yi kaçırdığı sav edilen ve 3 gün sonra kız çocuğuyla ormanda bulunup, gözaltına alınan 40 yaşındaki orman çalışanı İ.Ç., isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

Adana Karaisalı ilçesi Cumahocalar köyünde yaşayan aile, Karaisalı İmam Hatip Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi kızları A.R.Ş.’yi okulların açılmasıyla yakın bölgedeki öğrenci yurduna yerleştirdi. Birkaç gün yurtta kalan A.R.Ş., daha sonra, geçen yıl köyde tanıştığı ve o günden beri görüştüğü tez edilen orman personeli İ.Ç.’nin tuttuğu meskende kalmaya başladı.

Ailesi, kızlarının İ.Ç.’nin meskeninde kaldığını öğrendi. A.R.Ş.’nin babası Halil Ş. (50), kızını alarak köye dönerken, İ.Ç.’den de şikayetçi oldu. Jandarma, İ.Ç.’nin tabirini aldıktan sonra hür bıraktı. İ.Ç.’nin kendisine ziyan vermediğini ve kendi isteğiyle konutta kaldığını söyleyen A.R.Ş.’nin, 20 Eylül sabahı meskende olmadığı anlaşıldı. Aile, jandarmaya giderek kızlarının kendisinden 25 yaş büyük İ.Ç. tarafından kaçırıldığını savunarak, bir defa daha şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan İ.Ç. hakkındaki savları kabul etmedi

Ailenin şikayeti üzerine harekete geçen jandarma, 3 gün sonra İ.Ç. ve A.R.Ş.’nin, ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Tümenli köyünde olduğunu saptadı. Jandarmanın baskınında İ.Ç. ve A.R.Ş. tıpkı barakada bulundu. İ.Ç., jandarma tarafından gözaltına alındı, A.R.Ş. ise sıhhat denetiminden geçirildikten sonra tabiri alındı.

Tabirinde İ.Ç. tarafından kaçırıldığı argümanlarını kabul etmeyen A.R.Ş.nin Ben isteyerek gittim. 3 gün boyunca dağlık alanlarda saklandık. Köye ve ailemin yanına dönmek istemiyorum. Yurtta kalıp okuluma devam etmek istiyorum. Şikayetçi değilim dediği öğrenildi. Gözaltına alınan ve hakkındaki tezleri kabul etmediği öğrenilen İ.Ç.’nin sorgusu sürüyor.

Kız kardeşinin bulunmasına çok sevindiklerini ancak konuta dönmeyi istememesi üzerine anne ve babasının perişan olduğunu lisana getiren ağabeyi Osman Ş., “40 yaşındaki birinin 15 yaşındaki çocuğu kandırdığını söyleyerek, Bu hususta söyleyecek bir şey kalmadı. Kardeşim bizi çok üzdü. Umarım kardeşim pişman olup bu yanlıştan bir an önce döner. O adamdan ise sonuna kadar şikayetçiyiz. Umarım en ağır cezayı alır” dedi.

İsimli denetimle hür kaldı

Orman emekçisi sorgusunun akabinde adliyeye sevk edildi. Sözünde kız çocuğunu kaçırmadığını, A.R.Ş.’nin kendi isteğiyle yanına geldiğini öne süren İ.Ç., 1 yıl evvel tanışmıştık. Olay günü beni arayıp, Konuttan kaçtım. Buraya gelip, beni almazsan kendimi öldürürüm. Babam beni rezil etti. Şiddet uyguluyor bana’ dedi. Israr edince gidip, otomobilimle aldım. Ormana götürdüm. Yağmur yağınca barakada kaldık. Ben otomobilde yattım, o barakada. Jandarmalar kaldığımız yeri basınca teslim olduk. 3 gün boyunca Konutuna dön diye öğüt verdim ancak ailesine gitmek istemedi. Kendimi öldürürüm dedi. Hatasızım dedi.

İ.Ç., çıkarıldığı mahkemece adli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

Üst Alt