Son Konu

Kadayıf Sarması

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kadayıf Sarması Tarifi İçin Malzemeler

*450 gr kadayıf
*200 gr ceviz
*150 gr tereyağı
*1 çay bardağı sıvı yağ

Şerbet için;

*5 su bardağı su
*4 su bardağı şeker
*Birkaç damla limon

Kadayıf Sarması Tarifi Yapılışı Şerbetimizi kaynatalım ben yaklaşık 15 dk kaynattım ve ocaktan aldım Yağlarımızı karıştırıp eritelim Cevizleri rondada çekelim çok ufak toz gibi olmasın biraz tane tane bırakalım Kadayıfımızı nazikçe tel tel ayırdım Yağımızın yaklaşık yarısını *kadayıfların üzerine gezdirdim ve bütün kadayıfları elimle heryerini yağladım Yağı yavaş yavaş katın 3, 4 yemek kaşığı döküp kadayıfların her yerine gelecek şekilde yağlayın yetmezse yine kaşıkla dökün Bütün kadayıflar yağla ıslanmış olsun yeter ki Sonra bir parça kadayıfı alıp üzerine cevizi koyun ve sıkıca sarin, tepsinize veya borcamınıza yerleştirin Bütün kadayıflara aynı işlemi yapıp bitirdikten sonra geri kalan yağımızı kaşıkla kadayıfların üzerine dökün 180 derecelik fırında kızarana kadar pişirin
Ben bayramdan bir gün önce hazırladım tatlımı bayram sabahı ıslattım Tatlı soğuk şerbet ılık olarak döktüm birazcık daha üzerini çıtırr seviyoruz Siz aynı *gün yapacaksanız soğuk şerbeti sıcak tatlıya dökün Daha az ıslak olmasını istiyorsanız tatlınız ılıdıktan sonra soğuk şerbeti dökün
Afiyet olsun

Üst Alt