Son Konu

Kadıköy'de Diş Hekiminin Katil Zanlısı: '11 Bin TL Tedavi Masrafı Çıkardı, Kendimi Kaybettim'

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d87fdd79a97b89198787d7a34b0b8e9e4997fdcd.jpg

İstanbul Kadıköy’de öldürülen diş tabibi Şeyma Biran’ın, muayenehaneye birinci defa gelen bir hasta tarafından katledildiği belirtildi. Katil zanlısının kimliği, birçok kamera kaydı incelenerek tespit edildi. Gözaltına alınan zanlı, adliyeye sevk edildi. Zanlı sözünde ise cinayeti, 'Diş tedavisiyle ilgili fikir almak için içeriye girdim. İçeride tekti. Dişlerime baktı, 11 bin lira tedavi masrafı çıkardı. Konuşunca bir an kendimi kaybettim' dedi.  Öte yandan cinayetle ilgili bir kişinin daha gözaltına alındığı açıklandı.

64 yaşındaki diş doktoru Şeyma Biran, ilçedeki muayenehanesinde 3 gün evvel bıçakla öldürülmüş halde bulundu.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine nazaran, olayın akabinde çalışma başlatan Cinayet Ofis ve Kadıköy Asayiş Ofis Amirliği grupları, etraftaki güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

Kameradan belirlendi

İncelenen imajlarda bir kişinin 20 Mayıs günü saat 16.36'da binadan çıktıktan sonra koşarak süratle uzaklaştığı görüldü. Şüphelinin kliniğe giren son kişi olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine adım adım gittiği taraf araştırılan şüphelinin Rasimpaşa Mahallesi Macit Erbudak Sokak'taki bir meskene girdiği tespit edildi.

Kısa bir müddet sonra da kimliği belirlendi. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis grupları düzenledikleri operasyonla kuşkulu Ziya E.'yi yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelinin sözünde “Dişlerimle ilgili meselelerim var. Fizik tedavi de görüyorum. Yürürken, kapıda diş kliniği yazdığını gördüm. Diş tedavisiyle ilgili fikir almak için içeriye girdim. İçeride tekti. Dişlerime baktı, 11 bin lira tedavi masrafı çıkardı. Konuşunca bir an kendimi kaybettim. Meyve bıçağını aldığımı hatırlıyorum. Kendime gelince kanlar içinde kaldığını gördüm. Kendime geldiğimde korktum. Daha sonra da kaçtım” dediği öğrenildi.

Şüphelinin diş kliniğinden çıkarak kaçtığı anlar da kameralara yansıdı. Şüphelinin garip tutumlar sergilediği de belirtildi.

"Kanlar içinde görünce kaçtım"

Gözaltına alınan şüphelinin sözünde “Dişlerimle ilgili problemlerim var. Fizik tedavi de görüyorum. Yürürken, kapıda diş kliniği yazdığını gördüm. Diş tedavisiyle ilgili fikir almak için içeriye girdim. İçeride tekti. Dişlerime baktı, 11 bin lira tedavi masrafı çıkardı. Konuşunca bir an kendimi kaybettim. Meyve bıçağını aldığımı hatırlıyorum. Kendime gelince kanlar içinde kaldığını gördüm. Kendime geldiğimde korktum. Daha sonra da kaçtım” dediği öğrenildi.

Şüphelinin diş kliniğinden çıkarak kaçtığı anlar da kameralara yansıdı. Şüphelinin garip haller sergilediği de belirtildi.

Bir gözaltı daha

AA'da yer alan habere nazaran cinayetle ilgili gözaltına alınan Ziya E'nin akabinde A.A, 'suç kanıtlarını gizlediği' gerekçesiyle gözaltına alındı. İki zanlı da emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Üst Alt