Son Konu

Kadir Şeker'in Kurtardığı Kadından 'U' Dönüşü: 'Beni Dövmüyordu, 19 Suç Kaydı Olması Bir İnsanı Kötü Yapmaz'

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-60fb849eefd15cadd0f77fe20aac0dfed1d63ac0.jpg

Konya'da Özgür Duran’ı, Ayşe D.’yi döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in tutukluluğuna itiraz edildi. Yaşananlarla ilgili konuşan Ayşe D. ise, "'Olay günü Özgür alkollüydü. Tartışıyorduk, beni dövmüyordu. Çok hoş günlerimiz oldu. 19 günah kaydı olması, bir kişisi istenilmeyen yapmaz" dedi.

s-24851b0612a021f693f37045f51a2e6e6aa8a145.jpg

Hadisenin ardından Antalya'ya giden Ayşe D., adli süreçler için Duran'ın ailesiyle birlikte Konya'ya geri döndü.

"Elindeki bıçakla yanımıza geldi"

s-98d3501f4e3b059ecc5c99a982da4bdfbf1aa634.jpg
DHA'ya konuşan Ayşe D., Özgür Duran'ı sevdiğini belirterek, "Ben Özgür'le severek birlikte oldum. Onun için üç evladımı bıraktım. Bir müddet Eskişehir'de yaşadık. Dört ay evvel Konya'ya geldik. Hadise günü Özgür alkollüydü. Hanede hengame ettik. Meskenden çıkıp parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür’e ‘Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim’ dedim. Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim arbede ettiğimizi düşündü. Özgür'e 'Neden bayanı rahatsız ediyorsun?’ dedi. Özgür de 'Biz birlikteyiz' diye karşılık verdi. ‘Nikahlı karın mı?’ diye sordu. Ben de ‘Evet ablacım, o benim eşim sen git’ dedim. Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı" dedi.

"Olaydan sonra darp raporu aldım ancak vücudumda rastgele bir darp kelam konusu değil"

s-a905cb7fe7a86b81165b4e9b2ceb333e2ab92aac.jpg
Arbede sırasında Özgür Duran'ın yana düştüğünü belirten Ayşe D., şunları kaydetti:

"Boğuşma esnasında Özgür mekana düştü. Özgür'den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Hikayeden sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Gelgelelim vücudumda herhangi bir darp laf konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illa ki darp izi olurdu. Kadir Özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor fakat Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür'e vurmuş. Özgür'ün yüzünde darp izleri vardı.

"19 hata kaydı olması bir kişisi berbat yapmaz"

s-ed4a31982d7b91044b7bf3b7eb7c321781fb400d.jpg
Ortada bıçak çekecek bir durum katiyen yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir evladın üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok hoş günlerimiz oldu. Bir kişisi geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 cürüm kaydı olması bir kişisi makûs yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Lakin ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu hususta her devir minnettardı. Şık bir birlikteliğimiz vardı."

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt