Son Konu

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kandira-belediye-baskani-adnan-turan-mirac-kandili-munasebetiyle-bir-mesaj-yayimladi-5420.jpg

Başkan Turan mesajında, İçinde bulunduğumuz üç aylarda Regaip Kandili ile başlayan mukaddes gecelerin Miraç Kandili ile devam ettiğini ve bu günün Kahramanmaraş depremi nedeni ile daha özel ve çok daha fazla istifade edilmesi gereken bir gece haline geldiğini belirtti.

Miracın Peygamberimiz Hz. Muhammed’ in (S.A.V) Allahın huzuruna çıkarıldığı ve namaz müjdesi ile yeryüzüne döndürüldüğü gece olduğunu ifade eden Başkan Turan, ‘’ Miraç Kandilini idrak edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşarken, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnananlar için ilahi rahmet ve hikmetlerle dolu, merhamet ve dua kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların kabul edildiği bu özel gecede öncelikle depremzede kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimize dualarımızla destek olmak bir Müslüman olarak hepimizin birinci vazifesi. Kardeşlerimiz, şahsımız, ailemiz, vatanımız, milletimiz, tüm insanlık için dua etmek, Allah’a yönelmek, bu geceyi layıkıyla eda etmek gerekiyor. Bu gecenin ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âleminin birliğine, dirliğine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt