Son Konu

Kanser hastası Neslican Tay Rize'de defnedildi! Neslican Tay kimdir?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
neslican_tay_kimdir_kanser_hastasi_neslican_tay_yogun_bakimda_dualar_onunla_1568615298_4798.png

Vücudundaki tümörden ötürü yıllardır kanser marazı ile savaş eden içtimaî medya fenomeni Neslican Tay, ağır bakımdaki ömür uğraşını kaybetti. Milyonları yasa boğan Neslican Tay'ın cenazesi bugün, memleketi Rize'de defnedildi. Sanatçı Gamze Özçelik, Neslican Tay için duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

Nesli Can Tay'ın cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Rize'ye hakikat yola çıktı. 21 yaşındaki genç kız, vasiyeti üzerine kopan bacağının gömüldüğü mezara defnedildi.

WPn9G_1569147231_5133.jpg

pcX7m_1569147247_2196.jpg

Toplumsal medya fenomenleri, arkadaşları Neslican'ı uğurlamak için cenaze namazına geldiler.

LKf3N_1569147415_3652.jpg

GAMZE ÖZÇELİK'TEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Gamze Özçelik, Instagram hesabından Neslican Tay ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Özçelik, paylaşımında, Neslican'a his dolu laflarla veda etti.

İŞTE O PAYLAŞIM;

C83Bh_1569147697_9587.PNG

HALUK LEVENT'TEN ANIT MEZAR KELAMI

Bugün memleketi Rize'de defnedilecek olan Neslican Tay için sanatçı Haluk Levent'ten hoş bir adım geldi. Levent, dün verdiği ve bugün vereceği konserlerin gelirini, Neslican için kullanacağını ve bu gelirle, Neslican Tay için anıt bir mezar yaptıracağını açıkladı.

D6wkM_1569134722_2437.jpg

'HERKESE UMUT IŞIĞI OLDU!'

Bacağındaki tümörden ötürü 1 sene evvel bacağı kesilen ve 4.defa yakalandığı kanser uğraşında hayata karşı yılmayıp cihana müspet güçler saçan kanser hastası Neslican Tay, son paylaştığı görüntü ile herkesin içine işlemişti. Marazından dolayı güzelleşmek için en yüksek kemoterapi tedavisine muhtaçlık duyulduğunu söyleyen Neslican Tay, Bağcılar'daki bir hastanede ağır bakım ünitesine alınmıştı. Birkaç gündür ağır bakım tedavisi altında olan ünlü fenomen Neslican Tay, Cuma akşamı hayatını kaybetti. Süreç içerisinde ilerleyen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Neslican Tay'ın mevti, milyonları yasa boğdu. Illeti boyunca verdiği savaşı ile örnek olan Neslican Tay, tıpkı vakitte tüm kanser hastaları için umut ışığı olmuştu.

g7H6i_1569063892_7105.jpg

Neslican Tay'ın cenazesi Rize'ye götürülmek üzere yola çıktı. Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı verdiği tabir de, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Lakin Neslican'ın vücudunu kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" dedi.

NESLİCAN BACAĞININ YANINA GÖMÜLECEK...

cHBKt_1569063924_0337.jpg

Içtimaî medya fenomeni Neslican Tay'ın ve validesinin istediği şey gerçekleştirilecek. Neslican'ın ailesi 2 sene evvel bacağı kesildiği hengam bacağını hastanede bırakmayıp memleketleri Rize'ye gömdüklerini ve cenazesinin de bacağının yanına vücudunu bütünleştireceği konuma defnedileceği öğrenildi.

Yarın Rize Sahil Camii'nde öğlenden sonra cenaze namazını kılınacak...

IÇTIMAÎ MEDYA YIKILDI! ÜNLÜ İSİMLERDEN NESLİCAN TAY PAYLAŞIMLARI

Sezen Aksu:  ''Sen kazandın, hayat kaybetti...#neslicantay''

Acun Ilıcalı: ''Çok üzüldüm yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum''

Bengü: Gülüşü kendi kadar hoş nesli. Hepimize güç verdin, öğrettin; kalplerimize işledin. Hoş uyu, huzur içinde uyu. Milyonlarca sevenin seni hiçi hiç unutmayacağız''

Alişan: ''Doğrulanmış O kadar üzüldüm ki:(( Mekanın cennet olsun #neslicantay kardeşim..Ateş düştüğü mekanı yakar lakin sen hepimizi çok üzdün,hepimizin kardeşi,akrabası,bu illet illete yakalanan hastaların umudu olmuştun..Ailene ve sevdiklerine sabırlar diliyorum..Allah’ım şifa bekleyen bütün hastalara,şifasını versin İnşallah..''

Haluk levent: ''Çok üzgünüz çok :( Neslican’ı kaybettik.. Canımız ciğerimiz yandı..
Başımız sağolsun..''

Gökhan Tepe: ''En şık haliydin direnişin, Parıltı içinde uyu...''

Bekir Develi: ''Allah rahmet eylesin.. Çok üzüldüm.. Rabbim hala hayatta olup marazlarla imtihan olanlara afiyet versin inşallah..''

Pelin Çift: ''Mekanın cennet olsun #neslicantay Biz bu kadar üzülmüşken yakından tanıyanların içi kimbilir nasıl yanmıştır.. Başta ailesine sabırlar diliyorum ve bu illetten iki çok kıymetlisini kaybetmiş biri olarak, tüm hastalarımıza şifa vermesi için Allah’a yürekten dua ediyorum.''

Demet Akalın: ''Gittti... #neslicantay ''

SANATÇI HALUK LEVENT NESLİCAN TAY'I ZİYARET ETMİŞTİ

Shdxe_1568874489_8419.PNG

Tedavi gördüğü Bağcılar'daki hastaneye giderek Neslican Tay'ı ziyaret eden müzikçi Haluk Levent, Neslican Tay'ın sıhhat durumum ile ilgili malumat verdi. Haluk Levent, ağır bakımda olan Neslican için şu sözde bulundu:

''Size @neslicantay ı anlatayım.
Uyurken bile prensesler üzere..
O kadar naif o kadar sevgi yüzlü ki.

Üst Alt