Son Konu

Kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır? - 5 Basit adım

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
facebook-stock-photo-6-OPho_cover.jpg

Kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır? - 5 Basit adım

Eğer Facebook hesabınız kapatıldıysa, hesabınızı geri açmak için birkaç adım izlemeniz gerekiyor. İşte basit adımlar:

1. Facebook Destek Ekibi ile İletişime Geçin: Facebook hesabınızın kapatılmasının nedenini öğrenmek için Facebook Destek Ekibi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bunun için Facebook'un "Destek Merkezi" sayfasına gidin ve "Hesaplarımı nasıl kurtarabilirim?" başlıklı bir makaleye tıklayın. Burada sizinle iletişim kuracak bir form bulacaksınız. Formu doldurarak Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Kimliğinizi Doğrulayın: Facebook Destek Ekibi size geri dönüş yaptıktan sonra, hesabınızın kapatılma nedenini anlatan bir e-posta alacaksınız. E-postada size hesabınızı geri açmak için gerekli adımlar anlatılacaktır. Genellikle, kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Bunun için kimlik kartınız, ehliyetiniz veya pasaportunuz gibi resmi bir belgeyi tarayarak Facebook Destek Ekibi'ne göndermeniz gerekiyor.

412421-LyNH.png

3. İtirazınızı Gönderin: Kimliğinizi doğruladıktan sonra, hesabınızın neden kapatıldığına itiraz edebilirsiniz. İtirazınızı göndermek için, Destek Ekibi'nin size gönderdiği e-postada yer alan talimatları izleyin. Bu talimatlar genellikle bir itiraz formu doldurmanızı ve neden itiraz ettiğinizi açıklamanızı isteyecektir.

4. Bekleyin: Facebook Destek Ekibi, itirazınızı aldıktan sonra hesabınızın durumunu tekrar inceleyecektir. Bu süreç birkaç gün sürebilir, bu yüzden sabırlı olun.

5. Hesabınızı Geri Açın: Eğer Facebook Destek Ekibi, itirazınızı kabul ederse, hesabınızı geri açacaklardır. Hesabınızı geri açtıktan sonra, şifrenizi değiştirin ve hesabınızın güvenliğini sağlamak için ek güvenlik önlemleri alın.
Sonuç olarak, hesabınızın neden kapatıldığını öğrenmek, kimliğinizi doğrulamak, itirazınızı göndermek ve Facebook Destek Ekibi'nin kararını beklemek hesabınızı geri açmak için yapmanız gereken adımlardır. Bu adımları takip ederek hesabınızı geri açabilir ve tekrar Facebook'ta aktif olabilirsiniz.

Üst Alt