Son Konu

Karısını 'cilveli konuşuyor' diye 12 yerinden bıçakladı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Karısını 'cilveli konuşuyor' diye 12 yerinden bıçakladı Karısını 'işveli konuşuyor' diye 12 yerinden bıçakladı İZMİR 31 yaşındaki FA, yedi yıllık eşi 24 yaşındaki SA'yı İzmir İnciraltı'ndaki Özdilek Alışveriş Merkezi'nin otoparkında iki çocuğunun gözü önünde 12 yerinden bıçaklayarak öldürdü Kıskanç kocaya göre eşinin suçu çevredeki insanlarla 'cilveli' konuşmasıydı Elektrik teknisyeni FA, eşi S, çocukları altı yaşındaki M ve beş yaşındaki C ile birlikte önceki akşam Özdilek Alışveriş Merkezi'ne gitti Sözde SA bir görevliden kendisine yardım etmesini istedi Eşinin bir erkekle konuştuğu görünce sinirlenen FA, Çevrendekilerle cilveli konuşuyorsundiyerek SA ile tartışmaya başladı Diğer müşterilerin gözleri önünde hakaret ettiği eşini ve çocuklarını bölge FA, ailesiyle otoparka gitti Burada hakaretlere aralıksız FA üzerindeki bıçağı çıkararak, adap tanıklarının ifadelerine kadar suçsuz olduğunu ve sadece soru sorduğunu söyleyen eşi SA'yı iki çocuğunun ve onlarca müşterinin gözleri önünde 12 yerinden bıçakladı Aldığı bıçak derbeleriyle kanlar içinde yere yığılan bayan kurtarılamadı Cinayetten dolayı eşini suçlayan FA'nın Çevresindekilerle işveli konuşuyordu Kendisini uyardığımda 'Bana yakışmıyorsun' diyerek, benden farklı yürümeye başladı Ben de sinirlendim, ardından da bu olay gerçekleştidediği öğrenildi id SA'nın yakınları, FA'nın, geçen sene benzer alışveriş merkezinde eşini onlarca kişinin gözleri önünde dövdüğünü söyledi Yakınlarının iddiasına göre çift sürekli kavga ediyordu çoğu kez kıskançlık krizlerine girerek eşini döven FA, evlerinin perdelerini bile açtırmıyordu Cinayetlerin gerekçeleri Meclis Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu'nun geçen yıl hazırladığı rapora kadar Doğu ve Güneydoğu'da yüz kişiden yedisi karısının bir erkekle konuşmasını namussuzluk olarak görüyor Bunun yalnızca Doğu'nun değil Türkiye'nin sorunu olduğu İzmir'de işlenen cinayetle görüldü 'Cilveli' konuştu diye katledilen SA gibi son bir yılda çoğu kadın sık yıkanmak, kahvaltıyı geç aranje etmek, boşanmak dilemek gibi nedenlerle öldürüldü Bunlardan bazıları şöyle: 22 Ağustos 2006: Denizli'de 29 yaşındaki beş aylık gebe Fatma Ö üvey oğluna bakmayı reddettiği için eşi göre boğuldu 12 Ekim 2006: Afyonkarahisar'da İsmail K 'Neden çok sık banyo yapıyorsun? Yoksa beni aldatıyor musun?' diye eşi Ümmü K'yı öldürdüi 24 Aralık 2006: Diyarbakır'da Ahmet A erkek arkadaşıyla cep telefonuyla konuşan 18 yaşındaki kardeşi Esra A'yı tabancayla vurdu 26 Aralık 2006: Adana'da oto elektrikçiliği yapan 43 yaşındaki Hakkı Uluca, 'Karımı benden ayırıyorsunuz' diyerek bir hafta önce ölümle korkutma ettiği baldızı 50 yaşındaki Ayşe Tapsız'ı ve kızı 16 yaşındaki Gamze Yaşkeçeli'yi bıçaklayarak öldürdü 28 Aralık 2006: Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, Bülent Karaca, sabahtan kahvaltısını geç hazırladığı için tartıştığı üç yıllık eşi Leyla Karaca'yı, iki yaşındaki çocukları Koray'ın gözleri önünde bezle boğarak öldürdü 23 Mayıs 2005: Sakarya'da Bülent Özdemir, aşkına karşılık vermeyen Zehra Yetişkeni Sakarya Üniversitesi'nde vurarak öldürdü Özdemir'in, Zehra'yı eski aşkına benzeterek saplantı haline getirdiği ortaya çıktı 6 Haziran 2005: İzmir Karşıyaka'da sıcak nedeniyle balkonda uyuyan 68 yaşındaki Fermani Yılmaz, 34 yaşındaki eşi Sultan Yılmaz'ı öldürdü Eşini bir erkekle sevişirken gördüğünü iddia eden Yılmaz, Adam balkondan atlayıp kaçtıdedi (Radikal, dha)  

Üst Alt