Son Konu

Karnabahar Kısırı (Diyet)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Karnabahar Kısırı (Diyet) Tarifi İçin Malzemeler

*12 adet karnabahar
*1 adet kuru soğan
*1 büyük yemek kaşığı salça
*2 dal taze soğan
*1 2 adet marul
*2 adet salatalık
*Birer tutam maydanoz ve dereotu
*34 adet turşu (isteğe bağlı )
*1 adet limon
*1 yemek kaşığı nar ekşisi
*Tuz, zeytinyağı
*Not : Bunların dışında orijinal kısıra koyduğunuz ne varsa ekleyebilirsiniz

Karnabahar Kısırı (Diyet) Tarifi Yapılışı Selamlar NYT takipçileri Bugün sizlerle öyle bir tarif paylaşıyorum ki, yerken orijinal kısırdan ayıramayacağımız, lezzetli, düşük kalorili nefis bir karnabahar kısırı İsterseniz sevdiklerinize küçük bir test yapabilirsiniz Ben yapıp ikram ettim herkes kısır zannederek yedi ve söylediğimde karnabahar olduğuna kimse inanamadı
Öncelikle karnabaharı robotta parçalayarak iri taneli bulgur kıvamına getiriyoruz Tavaya az yağ ilave ederek küçük küçük doğradığımız kuru soğanı soteliyoruz Üzerine karnabaharı ilave ederek yaklaşık 78 dk kavuruyoruz Sonra salçayı ilave ediyoruz Salça iyice karışınca altını kapatıp soğumaya bırakıyoruz Diğer tarafta yeşillik malzemeleri istediğimiz kalınlıkta doğruyoruz Soğuyan karnabaharı geniş bir kaba alıyoruz Üzerine doğranmış yeşillikleri ekliyoruz Salatalık ve turşuyu da doğrayıp ekliyoruz Limonu sıkıyoruz Nar ekşisini de ekliyoruz İstediğimiz miktarda tuzu da ekleyip iyice karıştırıyoruz Ve işte nefis diyet kısırımız hazır Servis tabağına alarak ikram ediyoruz
Not : Diyet tariflerimin devamı gelecek Daha önce vermiş olduğum diyet tariflerimi özellikle de diyet kurabiyemi denemenizi tavsiye ediyorum Sevgiler

Üst Alt