Son Konu

Kaspersky, "Güvenlik Operasyonları ve Tehdit Avcılığı" uzmanları için yeni çevrimiçi siber güvenlik eğitimini duyurdu

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Kaspersky uzmanları tarafından geliştirilen kurs, işletmelerin sıfırdan bir güvenlik operasyon merkezi (SOC) geliştirmesine ve inşa etmesine yardımcı olmanın yanı sıra tehdit avı, olay tespiti ve soruşturmasında SOC'lerin ve güvenlik grubunun marifetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Kurs, izleyicilere SOC yapısı, tehdit istihbaratı ve ilgili hücumlar konusunda rehberlik ediyor. İsteğe bağlı format ve uygulamalı sanal laboratuvarlar, öğrencinin kendi tercih ettiği süratte eğitim almasına imkan tanıyor.

SOC uzmanlığına dair zorluklar, örneğin işçi, bilgi ve maharet eksikliği, kurumlar tarafından âlâ bilinen bir husus. Bu alanda profesyonelliği artırma misyonu, siber savunmayı geliştirmek ve meslek basamaklarını tırmanmak ismine hem işletmeler hem bireyler için değerli. Fakat kurumsal güvenlik operasyonları ve tehdit avı kelam konusu olduğunda, bölümde kendini kanıtlamış uzmanların tecrübesine de güvenmek gerekiyor.

Bu nedenle Kaspersky, Kaspersky Uzman Eğitimi portföyüne "Güvenlik Operasyonları ve Tehdit Avı" isimli yeni bir kurs ekledi. Kurs Kaspersky SOC Lideri, Kaspersky SOC Consulting Lideri, SOC Analisti ve Araştırmacısının dahil olduğu son derece tecrübeli kurs önderleri tarafından hususla ilgili kapsamlı bir kılavuz sunuyor. Eğitim, güvenlik operasyonları merkezinin yapısına, uzmanlıklara, güvenlik süreçlerine ve araçlarına ek olarak, Windows, Linux ve ağlar için çağdaş taarruzların taktiklerine, tekniklerine, prosedürlerine ve bunlarla nasıl başa çıkılacağına odaklanıyor.

Hizmetler aracılığıyla Windows kimlik bilgilerinin çalınması ve istismar edilmesi, Golden ve Silver biletleri, Linux yeteneklerinin berbata kullanılması, kimlik sahtekarlığı üzere taarruzlar ve daha pek çok şey kurs kapsamında yer alıyor.

Kurs sayesinde öğrenciler, siber savunma stratejisinin bir kesimi olarak SOC hakkında net bir anlayış kazanacak ve güvenlik izlemeyi nasıl planlayacaklarını, organize edeceklerini, tehdit istihbarat servislerini nasıl kullanacaklarını, ELK yığınıyla makus niyetli faaliyetleri nasıl tespit edip araştıracaklarını öğrenecekler. Bu bilgi ve maharetler hem orta hem ileri seviyede uzmanlığa sahip SOC profesyonelleri de dahil olmak üzere, güvenlik operasyonları ve tehdit avcılığıyla ilgili tüm uzmanlar için geçerli olacak.

Eğitim, kursa altı aylık erişim hakkı ve uygulamalı laboratuvarlar için 100 saatlik eğitim müddetinden oluşuyor. Öğrenciler, erişim kodunun etkinleştirilmesinden sonraki altı ay içinde istedikleri vakit ve yerde eğitimi alabiliyor.

Kaspersky SOC Lideri Sergey Soldatov, şunları söylüyor: “İşletmelerin uzman açığını kapatması ve güvenlik operasyonlarının aktifliğini artırması gerekiyor. Ek yatırım konusu her vakit hassas olsa da, çevrimiçi eğitim bu maksatlara ulaşmak için bir tahlil olabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak tehdit avı, olay müdahalesi ve berbat gayeli yazılım tahlili konusunda bir dizi uzmanlığı kapsayan eğitim kursları geliştirdik. Kaspersky uzman eğitimi, öğrencilerin eğitim sürecini iş misyonlarıyla birleştirebilmeleri için bizim uzmanlığımızı isteğe bağlı uygun formatla bir ortaya getiriyor. Kurs ayrıyeten, ferdi uzmanların daha fazla meslek fırsatının kilidini açmak üzere ferdî marifetlerini geliştirmelerine de yardımcı oluyor.”

Kaspersky Uzman Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitesini ziyaret edin. 'Güvenlik Operasyonları ve Tehdit Avcılığı' kursuna kayıt bu temas üzerinden yapılabilir.
Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt